Практично в кожній другій родині виникають проблеми з харчуванням малюка. Дитя навідріз відмовляється їсти запропоноване меню. Тож батькам доводиться вдаватися до умовлянь, погроз, хитрощів, аби тільки змусити немовлятко проковтнути кілька ложок кашки чи супчику. Розберімось, чому так багато дітей страждає відсутністю апетиту.
Малоїжка
В родині худеньких людей зазвичай народжуються малоїжки. Дитині не треба багато їжі, щоб почуватися бадьоро. У таких випадках слід готувати високовітамінні страви, щоб наситити дитячий організм корисними речовинами при мінімумі з’їденого.
Протест
Трапляється, що діти вдаються до шантажу і не їдять, допоки батьки не пристануть на їхні умови. У такому разі слід виявити причину відмови від їжі й усунути її. Можливо, мама з татом багато сваряться й не звертають уваги на нащадка. Або ж надміру балують і не карають за нехороші проступки. Також до малюка батьки можуть ставитися надто суворо, ставлячи зависокі вимоги. Все це викликає протест.
Некомфортно
Якщо чадо зарано привчають до виделки й ножа або сварять, що розкидає їжу з тарілки, у малюка може повністю пропасти апетит. Можливо, хтось за столом голосно чавкає чи тато з мамою розмовляють на підвищених тонах – усе це спричинює відмову від обіду чи вечері. Вихід – годувати дитину окремо від інших членів родини й надіти фартушок, щоб не боялася забруднитися.
Страх
Можливо, саме за обідом сталася прикра НП. Наприклад, у малюка застрягла кісточка в горлі чи його знудило тощо. Подібна невротична реакція може навіювати страх перед черговим прийманням їжі. У такому разі не можна лаятися і примушувати силою їсти. Краще спокійно з’ясувати причину відмови та порадитися з психоневрологом, як позбутися подібного страху.