Малюк відмовляється від їжі? Не треба сваритися: найперше з’ясуйте причину непослуху

Практично в кожній другій родині виникають проблеми з харчуванням малюка. Дитя навідріз відмовляється їсти запропоноване меню. Тож батькам доводиться вдаватися до умовлянь, погроз, хитрощів, аби тільки змусити немовлятко проковтнути кілька ложок кашки чи супчику. Розберімось, чому так багато дітей страждає відсутністю апетиту.

Практично в кожній другій родині виникають проблеми з харчуванням малюка. Дитя навідріз відмовляється їсти запропоноване меню. Тож батькам доводиться вдаватися до умовлянь, погроз, хитрощів, аби тільки змусити немовлятко проковтнути кілька ложок кашки чи супчику. Розберімось, чому так багато дітей страждає відсутністю апетиту.

Малоїжка

Можливо, дитині не потрібно багато їжі

В родині худеньких людей зазвичай народжуються малоїжки. Дитині не треба багато їжі, щоб почуватися бадьоро. У таких випадках слід готувати високовітамінні страви, щоб наситити дитячий організм корисними речовинами при мінімумі з’їденого.

Протест

Трапляється, що діти вдаються до шантажу і не їдять, допоки батьки не пристануть на їхні умови. У такому разі слід виявити причину відмови від їжі й усунути її. Можливо, мама з татом багато сваряться й не звертають уваги на нащадка. Або ж надміру балують і не карають за нехороші проступки. Також до малюка батьки можуть ставитися надто суворо, ставлячи зависокі вимоги. Все це викликає протест.

Некомфортно

Можливо, чадо боїться, що його сваритимуть за неохайність

Якщо чадо зарано привчають до виделки й ножа або сварять, що розкидає їжу з тарілки, у малюка може повністю пропасти апетит. Можливо, хтось за столом голосно чавкає чи тато з мамою розмовляють на підвищених тонах – усе це спричинює відмову від обіду чи вечері. Вихід – годувати дитину окремо від інших членів родини й надіти фартушок, щоб не боялася забруднитися.

Страх

Можливо, саме за обідом сталася прикра НП. Наприклад, у малюка застрягла кісточка в горлі чи його знудило тощо. Подібна невротична реакція може навіювати страх перед черговим прийманням їжі. У такому разі не можна лаятися і примушувати силою їсти. Краще спокійно з’ясувати причину відмови та порадитися з психоневрологом, як позбутися подібного страху.

Нові статті

Схожі статті

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.

Скандаліст Потап розсекретив, ким працює за кордоном у свої 43 роки: “А як ви думаєте, хто переможе?”

Всі ламають голови, намагаючись зрозуміти, чим Потап 3-ій рік поспіль займається за кордоном, вештаючись по різних континентах. Репер урешті назвав свою професію та висловив побоювання щодо неї.