Вперше в Україні 2-місячному малюку пересадили кістковий мозок: рідкісну хворобу виявили під час скринінгу

У дитячій лікарні "Охматдит" провели унікальну операцію. 2-місячній дитині трансплантували кістковий мозок. Подібних оперативних втручань на такому ранньому віці раніше не проводили.

У дитячій лікарні “Охматдит” провели унікальну операцію. 2-місячній дитині трансплантували кістковий мозок. Подібних оперативних втручань на такому ранньому віці раніше не проводили.

Донора для немовляти довго шукати не довелося. Ним став 4-річний старший братик хворого хлопчика. У всіх новонароджених на другу добу життя беруть кров й проводять неонатальний скринінг. Таким чином перевіряється, чи не хворий малюк на 21 рідкісну хворобу.

4-річний братик став донором для Максимка

Результати Максима виявилися позитивними. Львівський скринінговий центр дав невтішний прогноз. Експертний центр “Охматдиту” підтвердив діагноз. Вийшло так, що хворобу виявили до того, яка вона дала свої перші прояви. Маля страждає на комбінований імунодефіцит.

Зазвичай подібні пацієнти не доживають до 300 дня життя, підхоплюючи якусь інфекцію. Тож було прийнято рішення розпочати лікування негайно. Задля цього дитина потребувала трансплантації кісткового мозку.

Тепер Максимко не боїться інфекцій

Максима стали готувати до операційного втручання, яке провели, коли хлопчику ще не минуло 2 місяців. Таким чином вдалося скорегувати імунну систему дитини. Лікарі сподіваються, що тепер пацієнт виросте і житиме повноцінним життям, адже організм більше не боїться інфекцій.

До жовтня 2022 року в Україні проводили обстеження новонароджених на 4 види спадкових та вроджених захворювань. Тепер цей перелік складає 21 рідкісну хворобу. Спочатку нововведення стосувалося 12 регіонів. Нині аналізи проводять в усіх пологових будинках, окрім окупованих територій.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".