Гель-лак на нігтиках модниць виглядає ідеально. Та от біда – в деяких дівчат під час його застосування може виникнути алергія на препарат. Як зробити манікюр безпечним? До дерматологів частенько звертаються пацієнтки, скаржачись на алергічну реакцію на гель чи акрил.
Подібна проблема супроводжується випаданням нігтів, лущенням шкіри на пальцях. В особливо тяжких випадках з’являються проблеми з диханням. Існує категорія людей, яка не переносить акрилатів, що містяться в зубних пломбах, штучних суглобах тощо.
Гель-лак міцно тримається на нігтях завдяки спеціальній технології. Шари твердіють під дією ультрафіолетового світла. Якщо УФ-лампа має потужність менше ніж 42Вт, акрилати не здатні підсохнути на належному рівні, тому і проникають крізь нігтьове ложе у шкіру. Звідси й з’являються подразнення.
Що робити у випадку алергічної реакції
Звісно, в ідеалі було б повернутися до старих технологій фарбування нігтів. Але дівчата й жіночки про це не хочуть нічого й слухати. Все ж, якщо після манікюру почався свербіж, набрякли пальці чи пішло роздратування кутикули, з лаковим покриттям доведеться розпрощатися.
Лікар-дерматолог визначить, чи це прояв алергії, чи інфекційне захворювання. У будь-якому випадку доведеться пройти курс лікування, щоб нормалізувати стан. З народних засобів добре зарекомендував себе лавровий лист. Можна вживати відвар в середину або тримати в ньому пальці.