Хто має викинути ванну негайно й обмежитися прийняттям душу: перелік протипоказань для водної процедури

Полеміка, що краще – душова кабінка чи ванна – триває не один рік. Сторони ніяк не можуть дійти компромісу. Між тим існує категорія людей, яким категорично заборонено приймати ванну. Для таких проблеми вибору не існує – тільки душ.

Полеміка, що краще – душова кабінка чи ванна – триває не один рік. Сторони ніяк не можуть дійти компромісу. Між тим існує категорія людей, яким категорично заборонено приймати ванну. Для таких проблеми вибору не існує – тільки душ.

Гаряча вода негативно впливає на судини

Звісно, поніжитися ввечері у теплій водичці й забути про всі пережиті за день стреси дуже приємно. Але таке домашнє СПА цілком здатне нашкодити організму. Деяким категоріям громадян краще не ризикувати й відмовитися від ванни назавжди.

Найперше дуже обережними з зануренням у надто гарячу воду слід бути людям похилого віку, дітям та вагітним жінкам. Існують і певні заборони по діагнозах. Особливо це стосується людей із серцево-судинними захворюваннями.

Хворим людям доведеться розпрощатися з ванною

Тіло, занурюючись у воду, різко нагрівається, частотність серцевих скорочень зростає, пульс пришвидшується. І без того слабеньке серце може не впоратися з подібним додатковим навантаженням. Люди з пониженим тиском у ванній взагалі можуть знепритомніти через різке розширення судин.

Під забороною ванні процедури мають стати при:

  • підвищеній температурі тіла, коли терморегуляція й так порушена;
  • тромбозі, щоб не спровокувати загострення хвороби;
  • варикозному розширенні вен, бо судинні стінки занадто розширюються.

Ще однією проблемою регулярного прийняття ванн є змивання шкірного сала, яке покликане захищати шкірні покрови й зволожувати їх. Тож, маючи дерматит чи інші шкірні захворювання, не можна залазити у ванну, бо це призведе до втрати еластичності шкіри.

Протипоказані занурення у воду також людям за наявності пухлин – неважливо, злоякісних чи доброякісних. Легеневі й гінекологічні проблеми теж мають накласти табу на тривале перебування у ванній.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: час для глобального перезавантаження

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: варто переключити свою увагу на щось інше та відпочити від рутини. Астрологічний прогноз.

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.