Полеміка, що краще – душова кабінка чи ванна – триває не один рік. Сторони ніяк не можуть дійти компромісу. Між тим існує категорія людей, яким категорично заборонено приймати ванну. Для таких проблеми вибору не існує – тільки душ.
Звісно, поніжитися ввечері у теплій водичці й забути про всі пережиті за день стреси дуже приємно. Але таке домашнє СПА цілком здатне нашкодити організму. Деяким категоріям громадян краще не ризикувати й відмовитися від ванни назавжди.
Найперше дуже обережними з зануренням у надто гарячу воду слід бути людям похилого віку, дітям та вагітним жінкам. Існують і певні заборони по діагнозах. Особливо це стосується людей із серцево-судинними захворюваннями.
Тіло, занурюючись у воду, різко нагрівається, частотність серцевих скорочень зростає, пульс пришвидшується. І без того слабеньке серце може не впоратися з подібним додатковим навантаженням. Люди з пониженим тиском у ванній взагалі можуть знепритомніти через різке розширення судин.
Під забороною ванні процедури мають стати при:
- підвищеній температурі тіла, коли терморегуляція й так порушена;
- тромбозі, щоб не спровокувати загострення хвороби;
- варикозному розширенні вен, бо судинні стінки занадто розширюються.
Ще однією проблемою регулярного прийняття ванн є змивання шкірного сала, яке покликане захищати шкірні покрови й зволожувати їх. Тож, маючи дерматит чи інші шкірні захворювання, не можна залазити у ванну, бо це призведе до втрати еластичності шкіри.
Протипоказані занурення у воду також людям за наявності пухлин – неважливо, злоякісних чи доброякісних. Легеневі й гінекологічні проблеми теж мають накласти табу на тривале перебування у ванній.