Яку воду ми вживаємо і яка найкорисніша: з-під крану, бюветна, колодязна, фільтрована, пляшкова

Вода є невіддільною частиною існування людини. Без цієї живильної вологи, як співається в пісні, "і не туди, і не сюди". Та у багатьох постає питання: яку воду краще вживати – фільтровану, колодязну, бюветну чи ту, що продається в пляшках.

Вода є невіддільною частиною існування людини. Без цієї живильної вологи, як співається в пісні, “і не туди, і не сюди”. Та у багатьох постає питання: яку воду краще вживати – фільтровану, колодязну, бюветну чи ту, що продається в пляшках.

Бювет

Найоптимальнішим варіантом є вживання води з бювету. В такому разі ви отримуєте рідину з глибини землі. Водний рівень може сягати 100 м і більше, тому така водичка з підземних джерел найкорисніша. От тільки набирати її у пластик й зберігати кілька днів удома неприпустимо. Бюветна вода має витримуватися в скляній тарі. Використати її треба протягом доби з моменту забору.

Вода з бювету

Звісно, і бювет не завжди гарантує 100-відсоткову якість. Якщо поряд розташоване шкідливе виробництво, то вода може виявитися забрудненою навіть на глибині. Також вона може набратися шкідливих бактерій, проходячи по трубах водогону. Тож, якщо бювет не обслуговується належним чином, ним краще не користатися.

Підозрілий колір чи запах повинні відбити бажання набирати таку водичку. А ще поряд із бюветом має бути присутня табличка з водневими показниками. Нормою вважаються межі: 6,5-8,5.

Колодязь

Вода з колодязя

Колодязна вода перебуває дуже неглибоко, тому навряд чи є безпечною, адже всотує у себе гербіциди, добрива й інші шкідливі речовини з довкілля. Для технічних потреб її можна сміливо використовувати. А от якщо волієте пити чи готувати страви, обов’язково зробіть аналіз у відповідній лабораторії.

Фільтри

Вода з фільтру

Надто захоплюватися фільтрованою водою не слід. У процесі очищення вона знесолюється і перетворюється на біологічно неактивну рідину. З такою водичкою в організм не потраплять кальцій, натрій, калій у достатній кількості. А от корисні речовини вимиватимуться. Фільтрована вода потребує додаткової мінералізації.

Пляшки

Вода з пляшки

Якщо купувати воду в пластику, слід звертати увагу на дату розливу – не пізніше ніж за 3 місяці. Використати її слід за півтори доби, а ПЕТ-тару повторно у жодному разі не застосовуйте.

Кран

Вода з крану

Біологічні показники такої води дуже низькі, але вживати її безпечно. Вода вже знезаражена. Щоб позбутися запаху хлору, воді з-під крана слід відстоятися в глечику, лише потім можна використовувати.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?