Настав сезон гарбузів. Та чи всім можна ласувати цим смачним помаранчевим овочем: протипоказання до вживання

На поличках супермаркетів з'явилися гарбузи нового врожаю, і в багатьох українців меню розбавилося гарбузовими кашами, супами-пюре, млинцями та плачинди, начиненими яскравим овочем, й іншими кулінарними витворами.

На поличках супермаркетів з’явилися гарбузи нового врожаю, і в багатьох українців меню розбавилося гарбузовими кашами, супами-пюре, млинцями та плачинди, начиненими яскравим овочем, й іншими кулінарними витворами.

Гарбузове сироїдіння корисне не всім

З одного боку, дієтологи всіляко пропагують вживання м’якуша гарбуза та його насіння. Мовляв, це дуже корисний овоч. Але з іншого вони ж застерігають, що надмірне захоплення помаранчевим плодом може призвести до негативних наслідків.

Кому слід обмежити вживання гарбуза

Зважте, що надмірне вживання гарбуза призводить до здуття живота й послаблення кишківника. Якщо подібна оказія сталася, на якийсь час відмовтеся від овочу, а надалі старайтеся не надто захоплюватися стравами з гарбуза. Бо в іншому разі ризикуєте нажити несправжню каротинову жовтяницю, при якій шкіра набуває жовтавого відтінку.

У деяких людей може бути розвинена індивідуальна непереносність цього овочу. Це трапляється дуже рідко, але якщо після вживання гарбузової каші чи пиріжків з подібною начинкою почуваєтеся кепсько, доведеться відмовитися від вживання овочу повністю.

Тим, хто худне, не можна ласувати гарбузовим насінням

Сівши на дієту, не можна лускати гарбузове насіння досхочу. Цей продукт надто калорійний – у 100 г цілих 559 калорій. Тож, ласуючи насінням, ніколи не схуднете.

Останнім часом стало модним сироїдіння, і багато хто вживає необроблений термічно гарбуз. Для здорової людини нічого страшного не відбудеться – овоч принесе лише користь для організму.

А от людям, що страждають на шлункові хвороби чи мають камінчики в жовчному міхурі або нирках, від такого сироїдіння стане дуже кепсько. Гарбуз впливає на виділення жовчі й може давати стимул до утворення каменів.

Дітям і людям похилого віку за будь-яких умов не можна вживати сирий гарбуз, обмежившись приготовленими на вогні стравами з овочу. Діабетики мають знати, що цей король городу сприяє підвищенню рівня цукру в крові, тож доведеться або обмежити вживання гарбузових наїдків, або відмовитися від них повністю.

А решті людей гарбуз не протипоказаний. Тож поки триває сезон, час від часу ласуйте цим смачним овочем і насінням з нього.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.