Настав сезон гарбузів. Та чи всім можна ласувати цим смачним помаранчевим овочем: протипоказання до вживання

На поличках супермаркетів з'явилися гарбузи нового врожаю, і в багатьох українців меню розбавилося гарбузовими кашами, супами-пюре, млинцями та плачинди, начиненими яскравим овочем, й іншими кулінарними витворами.

На поличках супермаркетів з’явилися гарбузи нового врожаю, і в багатьох українців меню розбавилося гарбузовими кашами, супами-пюре, млинцями та плачинди, начиненими яскравим овочем, й іншими кулінарними витворами.

Гарбузове сироїдіння корисне не всім

З одного боку, дієтологи всіляко пропагують вживання м’якуша гарбуза та його насіння. Мовляв, це дуже корисний овоч. Але з іншого вони ж застерігають, що надмірне захоплення помаранчевим плодом може призвести до негативних наслідків.

Кому слід обмежити вживання гарбуза

Зважте, що надмірне вживання гарбуза призводить до здуття живота й послаблення кишківника. Якщо подібна оказія сталася, на якийсь час відмовтеся від овочу, а надалі старайтеся не надто захоплюватися стравами з гарбуза. Бо в іншому разі ризикуєте нажити несправжню каротинову жовтяницю, при якій шкіра набуває жовтавого відтінку.

У деяких людей може бути розвинена індивідуальна непереносність цього овочу. Це трапляється дуже рідко, але якщо після вживання гарбузової каші чи пиріжків з подібною начинкою почуваєтеся кепсько, доведеться відмовитися від вживання овочу повністю.

Тим, хто худне, не можна ласувати гарбузовим насінням

Сівши на дієту, не можна лускати гарбузове насіння досхочу. Цей продукт надто калорійний – у 100 г цілих 559 калорій. Тож, ласуючи насінням, ніколи не схуднете.

Останнім часом стало модним сироїдіння, і багато хто вживає необроблений термічно гарбуз. Для здорової людини нічого страшного не відбудеться – овоч принесе лише користь для організму.

А от людям, що страждають на шлункові хвороби чи мають камінчики в жовчному міхурі або нирках, від такого сироїдіння стане дуже кепсько. Гарбуз впливає на виділення жовчі й може давати стимул до утворення каменів.

Дітям і людям похилого віку за будь-яких умов не можна вживати сирий гарбуз, обмежившись приготовленими на вогні стравами з овочу. Діабетики мають знати, що цей король городу сприяє підвищенню рівня цукру в крові, тож доведеться або обмежити вживання гарбузових наїдків, або відмовитися від них повністю.

А решті людей гарбуз не протипоказаний. Тож поки триває сезон, час від часу ласуйте цим смачним овочем і насінням з нього.

Нові статті

Схожі статті

Поділили на трьох: Тімур Мірошниченко розсекретив суму, яку йому заплатили за проведення “Євробачення-2017”

Телеведучий Тімур Мірошниченко пригадав 2017 рік, коли йому довірили проводити "Євробачення". Він розповів, скільки йому заплатили грошей за роботу.

Все почалось в 1981 році: чому в Україні стали переходити з літнього на зимовий час і навпаки – цікавий факт

Сьогодні о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час. Традиція переводити годинники існує в нашій країні багато років. Коли і чому саме її започаткували – читайте в матеріалі "Одного Факту".

“Але ж і гарний був”: 67-річний Павло Зібров показав, яким був в молоді роки – компліменти не забарились

Павло Зібров показав себе в далекому минулому. Співак оприлюднив у соціальних мережах відео, на якому присутній він сам. Набагато молодший, але вже з пишними вусами, які давно стали брендом.

“9 років проводити”: акторка Римма Зюбіна не захотіла зніматись в українському фільмі та назвала причину

Українська акторка Римма Зюбіна розповіла, чому їй довелось відмовитись від участі в українському фільмі. Причина ховалася зовсім не в сценарії. "Один Факт" розповість подробиці в матеріалі.