Не такий корисний гречаний мед, як про нього кажуть: дуже солодкий, надто темний, занадто дорогий

Про користь гречаного меду чули всі. Та далеко не всі знають, що цей поживний продукт може водночас завдати й шкоди. Кому категорично слід відмовитися від солодкої смакоти?

Мед є надзвичайно корисним продуктом. Особливо часто його вживають в осінньо-зимовий період, щоб захиститися від вірусів. Частенько з медом п’ють чай та додають його під час приготування десертів.

Від гречаного меду може бути шкода

Однак деяким людям не можна вживати цей неоціненний продукт життєдіяльності бджіл через алергію чи індивідуальну непереносність. Особливо слід обережно ставитися до гречаного меду.

Корисні властивості

  1. У гречаному меді висока концентрація антиоксидантів, що захищають організм від вільних радикалів та знижують ушкодження тканин.
  2. Завдяки протизапальним властивостям гречаного меду організм набагато швидше відновлюються після хвороби.
  3. Кашель та подразнення в горлі супроводжують застуду. Гречаний мед здатен полегшити симптоми захворювання.

Кому не бажано вживати гречаний мед

  1. Не можна давати мед немовлятам до 1-річчя. Це може спричинити ботулізм.
  2. Діабетики мають значно обмежувати вживання меду. Гречаний мед відрізняється високим вмістом цукру. У зв’язку з цим людям на дієті теж не можна зловживати цим поживним продуктом.
  3. Людям, схильним до алергії, з гречаним медом треба поводитися дуже обережно, щоб не заробити свербіж, кропив’янку, розлад кишківника тощо. Надзвичайно сильний аромат може спричинити напад.
Від гречаного меду може бути шкода

У випічку також треба додавати гречаний мед обережно, оскільки він здатен зафарбувати інші продукти.

Зазвичай гречаний мед доволі рідко буває у продажу, оскільки виробляється не у великих кількостях. Якщо усе ж вдалося роздобути, не зловживайте цим смачним продуктом.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.