Білокочанна капуста корисна, але не вся. Яка частина цього овоча не підходить для вживання в їжу та чому?

Білокачанна капуста — джерело корисних речовин та вітамінів. Вона добре смакує і в пирогах, і в борщеві. Але під час приготування цього овоча варто пам'ятати — в ньому є частина, яку їсти заборонено

Білокачанна капуста – традиційний для кожної осені овоч, який використовують для приготування різноманітних страв. Капустку можна заквасити, зробити з неї смачний український борщ або ж напекти пиріжків чи наліпити домашніх вареничків.

В чому користь білокачанної капусти?

Яка частина білокачанної капусти сама небезпечна
Яка частина білокачанної капусти найбільш небезпечна

 

Білокачанна капустка має в своєму складі безліч корисних речовин. Її листячко містить в собі чимало клітковини, яка покращує роботу судин та шлунку. Капуста білокачанна — низькокалорійний продукт, тому її можна їсти навіть тим, хто знаходиться на дієті.

Відомо, що білокачанна капуста містить в собі чимало вітамінів різних груп, а ще — сприяє поліпшенню зору. Регулярне вживання цього овоча перешкоджає розвитку різноманітних інфекційних та простудних хвороб.

Але навіть в такому найкориснішому продукті як білокачанна капуста є свої мінуси. Наприклад, цей овоч містить одну частину, яка зовсім не підходить для вживання в їжу. В ній нема ані граму користі і навіть навпаки — забагато нітратів і речовин, що можуть зашкодити здоров’ю людини.

Чому не можна їсти капустяний качан?

Білокачанна капуста: в чому її користь
Білокачанна капуста: в чому її користь

Хрумкий качан з білої капусти полюбляють гризти як діти, так і дорослі. Але насправді цю частину овоча вживати в їжу не можна. Качан треба відразу зрізати та викидати у смітник.
Справа тут у тому, що саме качан накопичує в собі чимало нітратів і хімічних речовин, тяжких металів і фосфатів, що поступають до капусти із землі після внесення добрив. Всі ці речовини дуже шкідливі для здоров’я людини.

Особливо небезпечна та білокачанна капуста, яку ви придбали на базарі або ж у супермаркеті. Походження продукту та умови його вирощування невідомі, а отже – неможливо з’ясувати якість качану. Саме тому найкращий варіант — вживати в їжу капусту, що вирощена в домашніх умовах, з використанням органічних добрив.

Пам’ятайте, що найбільша концентрація шкідливих речовин у білокачанній капусті спостерігається взимку та восени. І якщо ви все ж хочете похрумтіти капустяним качанчиком — зробіть це навесні, взявши його з молодої капусти.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?