Білокочанна капуста корисна, але не вся. Яка частина цього овоча не підходить для вживання в їжу та чому?

Білокачанна капуста — джерело корисних речовин та вітамінів. Вона добре смакує і в пирогах, і в борщеві. Але під час приготування цього овоча варто пам'ятати — в ньому є частина, яку їсти заборонено

Білокачанна капуста – традиційний для кожної осені овоч, який використовують для приготування різноманітних страв. Капустку можна заквасити, зробити з неї смачний український борщ або ж напекти пиріжків чи наліпити домашніх вареничків.

В чому користь білокачанної капусти?

Яка частина білокачанної капусти сама небезпечна
Яка частина білокачанної капусти найбільш небезпечна

 

Білокачанна капустка має в своєму складі безліч корисних речовин. Її листячко містить в собі чимало клітковини, яка покращує роботу судин та шлунку. Капуста білокачанна — низькокалорійний продукт, тому її можна їсти навіть тим, хто знаходиться на дієті.

Відомо, що білокачанна капуста містить в собі чимало вітамінів різних груп, а ще — сприяє поліпшенню зору. Регулярне вживання цього овоча перешкоджає розвитку різноманітних інфекційних та простудних хвороб.

Але навіть в такому найкориснішому продукті як білокачанна капуста є свої мінуси. Наприклад, цей овоч містить одну частину, яка зовсім не підходить для вживання в їжу. В ній нема ані граму користі і навіть навпаки — забагато нітратів і речовин, що можуть зашкодити здоров’ю людини.

Чому не можна їсти капустяний качан?

Білокачанна капуста: в чому її користь
Білокачанна капуста: в чому її користь

Хрумкий качан з білої капусти полюбляють гризти як діти, так і дорослі. Але насправді цю частину овоча вживати в їжу не можна. Качан треба відразу зрізати та викидати у смітник.
Справа тут у тому, що саме качан накопичує в собі чимало нітратів і хімічних речовин, тяжких металів і фосфатів, що поступають до капусти із землі після внесення добрив. Всі ці речовини дуже шкідливі для здоров’я людини.

Особливо небезпечна та білокачанна капуста, яку ви придбали на базарі або ж у супермаркеті. Походження продукту та умови його вирощування невідомі, а отже – неможливо з’ясувати якість качану. Саме тому найкращий варіант — вживати в їжу капусту, що вирощена в домашніх умовах, з використанням органічних добрив.

Пам’ятайте, що найбільша концентрація шкідливих речовин у білокачанній капусті спостерігається взимку та восени. І якщо ви все ж хочете похрумтіти капустяним качанчиком — зробіть це навесні, взявши його з молодої капусти.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.