ТОП-5 причин частіше читати художню літературу: книги мають чимало переваг і для розуму, і для тіла

Радимо вам у новому році прищепити собі нову корисну звичку – частіше читати. Лікарі переконані, що вигадані історії дуже корисні для мозку. Вони точно кращі ніж бездумне гортання стрічки соцмереж.

Причина 1: книги породжують емпатію

Емпатія – це здібність людей “бачити” ситуацію очима інших. Так, читаючи вигадані історії, ви спостерігаєте за описаним світом очима героїв, і тим самим вчитеся бути чутливішими до інших.

Причина 2: позбавляє стереотипів

Спостереження за різноманітними книжковими персонажами, які не завжди вписуються в суспільні поняття ідеальності, читачі навчаються толерантності та повазі до меншин, нужденних людей тощо. Так, були проведені дослідження – п’ятикласники, що читали уривки популярного “Гаррі Поттера” ставали терпимішими до іммігрантів, біженців та нужденних, адже брали приклад із головного героя.

ТОП-5 вагомих причин частіше читати твори художньої літератури

Причина 3: розвиває фантазію

Читаючи, найімовірніше, ви уявлятимете події в своїй голові – візуалізуватимете навколишнє середовище, зовнішність персонажів та події, що описуються в художньому творі. Це в довгостроковій перспективі допоможе вам стати куди більш креативною людиною.

Причина 4: поліпшення грамотності

Окрім розвитку уяви та емпатії, ви отримаєте ще більш приємний бонус – покращення словникового запасу. Найбільш уважні читачі ще й навчаються красиво та граматично правильно складати речення. Ті, хто часто читають, ніколи не мають проблем із висловленням власних думок, почуттів, і рідше роблять орфографічні, граматичні та інші помилки.

ТОП-5 вагомих причин частіше читати твори художньої літератури
ТОП-5 вагомих причин частіше читати твори художньої літератури

Причина 5: зменшує рівні стресу

Читання, особливо художньої літератури, де є окремий світ, купа персонажів та подій, допомагає відволіктися від проблем, знизити стрес і в довгостроковій перспективі поліпшить сон читача. Але є й інша сторона медалі: не варто “тікати” від проблем у вигадані світи Роулінг, Толкієна чи Сапковського – це може лише поглибити симптоми депресії та відрізати вас від світу.

ТОП-5 вагомих причин частіше читати твори художньої літератури

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.