Причина 1: книги породжують емпатію
Емпатія – це здібність людей “бачити” ситуацію очима інших. Так, читаючи вигадані історії, ви спостерігаєте за описаним світом очима героїв, і тим самим вчитеся бути чутливішими до інших.
Причина 2: позбавляє стереотипів
Спостереження за різноманітними книжковими персонажами, які не завжди вписуються в суспільні поняття ідеальності, читачі навчаються толерантності та повазі до меншин, нужденних людей тощо. Так, були проведені дослідження – п’ятикласники, що читали уривки популярного “Гаррі Поттера” ставали терпимішими до іммігрантів, біженців та нужденних, адже брали приклад із головного героя.
Причина 3: розвиває фантазію
Читаючи, найімовірніше, ви уявлятимете події в своїй голові – візуалізуватимете навколишнє середовище, зовнішність персонажів та події, що описуються в художньому творі. Це в довгостроковій перспективі допоможе вам стати куди більш креативною людиною.
Причина 4: поліпшення грамотності
Окрім розвитку уяви та емпатії, ви отримаєте ще більш приємний бонус – покращення словникового запасу. Найбільш уважні читачі ще й навчаються красиво та граматично правильно складати речення. Ті, хто часто читають, ніколи не мають проблем із висловленням власних думок, почуттів, і рідше роблять орфографічні, граматичні та інші помилки.
Причина 5: зменшує рівні стресу
Читання, особливо художньої літератури, де є окремий світ, купа персонажів та подій, допомагає відволіктися від проблем, знизити стрес і в довгостроковій перспективі поліпшить сон читача. Але є й інша сторона медалі: не варто “тікати” від проблем у вигадані світи Роулінг, Толкієна чи Сапковського – це може лише поглибити симптоми депресії та відрізати вас від світу.