ТОП-3 + один факт про дезодоранти та антиперспіранти: який краще обрати та чи шкідливі вони для здоров’я

Як не помилитися в виборі засобу та не потрапити в конфузні ситуації, а також спростування найпопулярніших міфів про дезодоранти й антиперспіранти читайте далі у статті.

Антиперспіранти та дезодоранти – це дуже важливі частини щоденного догляду за собою. Перші допомагають із проблемою поту, звужуючи або блокуючи пітні залози та уповільнюючи виділення поту, а другі – маскують неприємний запах, що виникає через розмноження бактерій у вологому середовищі під пахвами.

Експерти спростували міфи про дезодоранти та антиперспіранти

Існує дуже багато міфів у масовій культурі про ці засоби догляду за собою, які є навіть шкідливими. Ми розповімо про них детальніше далі.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

1. Роликовий працює краще за спрей

Дезодоранти та антиперспіранти випускаються у стіках, роликах з кульками і спреях. Виробники зазначають, що різниці в їх дієвості немає – адже кожен має обирати той, що найкомфортніший особисто для них у використанні.

2. Роликовий дезодорант сильніше забруднює одяг

Форма дезодоранту не впливає і на його властивості забруднювати одяг – білі сліди лишаються лише тоді, коли ви одягаєтеся поспіхом і не даєте засобу просохнути. Тому перш ніж надягати кофтинку, дайте дезодоранту просохнути під пахвами.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

3. Антиперспіранти та дезодоранти викликають рак

Цей міф був популярним ще з 2000-х років: люди вважали, що солі алюмінію в складі засобів накопичуються в організмі і викликають рак. Проте вчені запевняють, що це не так – мікродози солей алюмінію, що ви отримуєте з засобів гігієни, спокійно виводяться з організму. Варто бути обережними лише людям із хронічними хворобами нирок.

4. Вік не впливає на дію дезодоранту

Тут є нюанс – усі люди, незалежно від віку, по-різному реагують на засоби. Але підлітки та люди похилого віку є найбільш чутливою групою, адже їх імунна система нестабільна, та дезодоранти та антиперспіранти можуть викликати у них алергію. Тому варто користуватися присипки з цинком, тальком, кристалічні або інші органічні дезодоранти.

Нові статті

Схожі статті

Офіційно розлучився? 57-річний Остап Ступка не став приховувати свою нову кохану – ще молодша за екс-дружину

Остап Ступка чотири рази був одружений, але все ніяк не складалось із дружинами - актор закрутив новий роман із молодою дівчиною. Хто вона і як виглядає?

Тепер у ній спить її новий коханий: як виглядає квартира 36-річної Лесі Нікітюк у столиці – “по-багатому”

Леся Нікітюк хоч і народилась в Хмельницькому, але вже протягом багатьох років живе і будує свою кар'єру в Києві - як виглядає квартира телеведучої?

Переможниця “Танців з зірками” Олена Шоптенко розповіла, куди зникла з України: важка травма, робота, син

Життя Олени Шоптенко значно змінилось після переїзду в Австрію - чим зараз займається хореографиня, яка не планує повертатись із сином назад додому в Україну.

Скільки років можуть прожити домашні коти та кішки і які породи живуть найдовше: безпородні – рекордсмени

Вуличні та домашні коти мають різну тривалість життя. Для котів та кішок вона залежить від різних факторів. Розповідаємо про кошачій вік та його особливості детальніше.