ТОП-3 + один факт про дезодоранти та антиперспіранти: який краще обрати та чи шкідливі вони для здоров’я

Як не помилитися в виборі засобу та не потрапити в конфузні ситуації, а також спростування найпопулярніших міфів про дезодоранти й антиперспіранти читайте далі у статті.

Антиперспіранти та дезодоранти – це дуже важливі частини щоденного догляду за собою. Перші допомагають із проблемою поту, звужуючи або блокуючи пітні залози та уповільнюючи виділення поту, а другі – маскують неприємний запах, що виникає через розмноження бактерій у вологому середовищі під пахвами.

Експерти спростували міфи про дезодоранти та антиперспіранти

Існує дуже багато міфів у масовій культурі про ці засоби догляду за собою, які є навіть шкідливими. Ми розповімо про них детальніше далі.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

1. Роликовий працює краще за спрей

Дезодоранти та антиперспіранти випускаються у стіках, роликах з кульками і спреях. Виробники зазначають, що різниці в їх дієвості немає – адже кожен має обирати той, що найкомфортніший особисто для них у використанні.

2. Роликовий дезодорант сильніше забруднює одяг

Форма дезодоранту не впливає і на його властивості забруднювати одяг – білі сліди лишаються лише тоді, коли ви одягаєтеся поспіхом і не даєте засобу просохнути. Тому перш ніж надягати кофтинку, дайте дезодоранту просохнути під пахвами.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

3. Антиперспіранти та дезодоранти викликають рак

Цей міф був популярним ще з 2000-х років: люди вважали, що солі алюмінію в складі засобів накопичуються в організмі і викликають рак. Проте вчені запевняють, що це не так – мікродози солей алюмінію, що ви отримуєте з засобів гігієни, спокійно виводяться з організму. Варто бути обережними лише людям із хронічними хворобами нирок.

4. Вік не впливає на дію дезодоранту

Тут є нюанс – усі люди, незалежно від віку, по-різному реагують на засоби. Але підлітки та люди похилого віку є найбільш чутливою групою, адже їх імунна система нестабільна, та дезодоранти та антиперспіранти можуть викликати у них алергію. Тому варто користуватися присипки з цинком, тальком, кристалічні або інші органічні дезодоранти.

Нові статті

Схожі статті

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.