Головні переваги сухофруктів – це їх доступність у «несезон», невибагливість у зберіганні та великий спектр застосування. Безумовно, будь-який засушений фрукт чи овоч буде набагато кориснішим за висококалорійний швидкий перекус. Але що обрати, коли від пропозицій розбігаються овочі? На ринку представлені курага, чорнослив, родзинки, фініки, урюк, вишні, груші, персики, яблука, манго… Щоб зробити свій вибір, варто прислухатися до експертної думки.
Що кажуть спеціалісти
Завдяки сушінню – позбавленню фруктів від 70-80% води, в сухофруктах наявно в рази більше вітамінів, мікро- та макроелементів, ніж у свіжих фруктах у рівному об’ємі. Окремо виділяють калій і магній, які корисні для серцево-судинної та нервової систем. Також сухофрукти багаті на антиоксиданти, антоциани та поліфеноли, що затримують процеси старіння в клітинах організму. Також ці сполуки корисні для здоров’я серця та очей. Все ж, найкориснішими з сухофруктів лікарі називають чорнослив і темні родзинки.
Але у кожного сухофрукта є свої “ефекти”, зважаючи на які можна обрати необхідні:
- Курага виступає сечогінним продуктом;
- Сухий інжир стабілізує кислотно-лужний баланс;
- Родзинки мають дуже багато цукру;
- Чорнослив має проносний ефект;
- Сушені яблука багаті на магній.
Дієтологи рекомендують обирати не “красиві”, а тьмяніші та сухіші на вигляд сухофрукти – вищий шанс, що вони не оброблені парафіном, маслом чи сірчистим газом. Слідкуйте, щоб на них також не було цвілі. Вживати сухофрукти рекомендовано після ретельного миття, в парі з кашею або кисломолочним сиром. Якщо ви хочете пом’якшити сухофрукти, дайте їм настоятися в ледь теплій воді – кип’яток руйнує сполуки вітамінів.