Один факт, в чому різниця між вівсянкою та геркулесом: що краще обирати для здоров’я та приливу сил

Всі ми знаємо, що вівсянка продається у формі крупи, та у вигляді пластівців – вони називаються Геркулес. Проте мало кому відомо, чи є різниця в їхній користі для організму.

Помилковим є твердження, що вівсянка і геркулес – це одне і теж. Адже перше – це незбиране зерно, і його треба довго варити до готовності. Друге можна назвати напівфабрикатом, адже крупа для нього була попередньо очищена та термічно оброблена. Пластівці, тобто геркулес, розварюються доволі швидко та мають ніжну однорідну консистенцію, в той час як крупа зберігає свою структуру і форму. Хоч це і похідні однієї й тієї ж рослини – вівса – геркулес і крупа мають різну калорійність та глікемічний індекс. І як ви вже могли здогадатися, у пластівців обидва показники більші (85 ккал проти 80 і 60 одиниць ГІ проти 40).

Якщо ви не хочете відмовлятися від пластівців, обирайте той геркулес, який необхідно варити приблизно 30 хвилин. Така каша буде своєрідним компромісом по зручності та користі.

Що краще: вівсянка чи геркулес
Що краще: вівсянка чи геркулес

Що корисніше: вівсяні пластівці чи крупа

Будь-які зерна втрачають частину корисних властивостей під час обробки, тому очевидно, що каша з крупи буде кориснішою для організму. Вона і краще приборкає голод, краще впливатиме на травлення завдяки більшому вмісту клітковини. Також у вівсянці більше вітамінів та мінералів, і вона багата на бета-глюкан – полісахарид, що покращує імунітет, знижує рівень цукру в крові, знижує рівень холестерину в крові та як і клітковина – покращує мікрофлору та перистальтику кишечника.

Звісно, ніхто не готовий варити вівсянку більше години на сніданок – але це і не треба робити щодня. Попри всю користь, овес (навіть у вигляді геркулесу) посилює вимивання кальцію, тому спеціалісти не рекомендують вживати цю кашу більше трьох разів на тиждень.

Але і геркулес не є шкідливим – він містить ті ж поживні властивості, як і крупа, просто в меншій кількості. Його абсолютною перевагою є доступність та швидкість приготування. Тому, вирішувати все одно вам, яку кашу їсти.

Нові статті

Схожі статті

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.