Один факт, в чому різниця між вівсянкою та геркулесом: що краще обирати для здоров’я та приливу сил

Всі ми знаємо, що вівсянка продається у формі крупи, та у вигляді пластівців – вони називаються Геркулес. Проте мало кому відомо, чи є різниця в їхній користі для організму.

Помилковим є твердження, що вівсянка і геркулес – це одне і теж. Адже перше – це незбиране зерно, і його треба довго варити до готовності. Друге можна назвати напівфабрикатом, адже крупа для нього була попередньо очищена та термічно оброблена. Пластівці, тобто геркулес, розварюються доволі швидко та мають ніжну однорідну консистенцію, в той час як крупа зберігає свою структуру і форму. Хоч це і похідні однієї й тієї ж рослини – вівса – геркулес і крупа мають різну калорійність та глікемічний індекс. І як ви вже могли здогадатися, у пластівців обидва показники більші (85 ккал проти 80 і 60 одиниць ГІ проти 40).

Якщо ви не хочете відмовлятися від пластівців, обирайте той геркулес, який необхідно варити приблизно 30 хвилин. Така каша буде своєрідним компромісом по зручності та користі.

Що краще: вівсянка чи геркулес
Що краще: вівсянка чи геркулес

Що корисніше: вівсяні пластівці чи крупа

Будь-які зерна втрачають частину корисних властивостей під час обробки, тому очевидно, що каша з крупи буде кориснішою для організму. Вона і краще приборкає голод, краще впливатиме на травлення завдяки більшому вмісту клітковини. Також у вівсянці більше вітамінів та мінералів, і вона багата на бета-глюкан – полісахарид, що покращує імунітет, знижує рівень цукру в крові, знижує рівень холестерину в крові та як і клітковина – покращує мікрофлору та перистальтику кишечника.

Звісно, ніхто не готовий варити вівсянку більше години на сніданок – але це і не треба робити щодня. Попри всю користь, овес (навіть у вигляді геркулесу) посилює вимивання кальцію, тому спеціалісти не рекомендують вживати цю кашу більше трьох разів на тиждень.

Але і геркулес не є шкідливим – він містить ті ж поживні властивості, як і крупа, просто в меншій кількості. Його абсолютною перевагою є доступність та швидкість приготування. Тому, вирішувати все одно вам, яку кашу їсти.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?