Брюссельська капуста – це маленькі зелені качанчики, що нагадують іграшкову версію капусти. Розмір цього овоча не перевищує 6 сантиметрів, а калорійність взагалі мізерна – при цьому поживна цінність та кількість необхідних вітамінів і мінералів зашкалює.
Причини їсти брюссельську капусту: дієтологи розповіли про користь овоча
До речі, щоб позбутися гірчинки брюссельської капусти – попередньо заморозьте її. Якщо ж ви хочете свіжий продукт – готуйте його з додаванням молока (1 склянка на 1 літр води, в якій вариться овоч). Є ще третій метод – додати до води цукор (на 1 літр – 1 чайна ложка).
Причина 1. Поживність
Вісім качанчиків брюссельської капусти містять всього 70 калорій – це 5,9 грамів вуглеводів; 2,2 грами жиру та 4,8 граів білка. При цьому капуста багата на клітковину – полісахарид, що допомагає нормалізувати стул і підтримує здоров’я шлунково-кишкового тракту.
Причина 2. Багатий вітамінно-мінеральний склад
В брюссельській капусті є і залізо (для здоров’я кровоносної системи), і марганець (важлива складова багатьох процесів у організмі), і фосфор (головний інгредієнт здоров’я зубів і інших кісток). Також вона багата вітаміном А, що допомагає шкірі та очам; всією групою В і в особливості фолієвою кислотою (ви знаєте, наскільки вона важлива для формування клітин крові, і в особливості для вагітних); і вітаміном К, що важливий для згортання крові, загоєння ран, здоров’я кісток та загальної регенерації організму.
Причина 3. Її можна готувати
Так, більшість овочей втрачають свої вітамінно-мінеральні властивості після термічної оброкбки, проте брюссельська капуста зазнає мінімальних змін. У звареній, обсмаженій чи запеченій капусті зберігається більше 70% вітамінів та мінералів.