Один факт про морквяний сік, після якого ви захочете пити його щодня: все про користь овочевого напою

Окрім того, що морквяний сік виглядає яскраво та смакує майже усім, він ще містить в собі безліч вітамінів і мінералів, які точно не будуть зайвими для здоров'я і краси.

Ще в мідесятих роках минулого століття вченим стало відомо про користь морквяного соку для серцево-судинної системи, про здатність овочевого напою попереджувати онкологію, ожиріння та деменції. Найбільша перевага його в тому, що морквяний сік можна всім – виключенням є лише люди з алергією.

А детальніше про користь морквяного соку для організму та причини, чому лікарі рекомендують пити його ледь не всім – читайте далі.

Дієтологи розповіли про користь морквяного соку: ці факти вас точно здивують
Дієтологи розповіли про користь морквяного соку: ці факти вас точно здивують

Морквяний сік, зокрема фреш, багатий на вітаміни A, B, C i K, а також каротиноїди, лютехн та зеаксин – потужні антиоксиданти. Механічний вплив – подрібнення моркви до стану соку, – робить всі ці речовини легкозасвоюваними. Для того, щоб полегшити його перетравлення, варто додати будь-яку олію, тому що вітаміни А і К жиророзчинні.

Напій з помаранчевого овоча прискорює секрецію жовчі, що, в свою чергу, пришвидшує метаболізм в цілому – саме жовч відповідає за розщеплення жирів. Так, додавши до своєї дієти морквяний фреш, ви схуднете в рази легше.

Бета-каротин, що міститься в моркві, не лише покращує колір шкіри, а й захищає клітини сітківки ока, що попереджає дегенерацію жовтої плями, катаракту чи сліпоту. За попередження останнього також відповідає лютеїн, який теж міститься в моркві.

Ви, напевно, вже чули – багато проблем шкіри (акне, псоріаз тощо) лікуються ретиноїдами. Бета-каротин і є такою речовиною – особливо морквяний сік допоможе тим, кого турбують лише поодинокі висипання та легкі форми шкірних проблем. Вітамін С, на який теж багата морква, допоможе вам попередити висипи та зморшки.

Дієтологи розповіли про користь морквяного соку: ці факти вас точно здивують
Дієтологи розповіли про користь морквяного соку: ці факти вас точно здивують

Втім, лікарі рекомендують бути обережними з кількістю споживаного соку – адже в ньому нема клітковини (тільки якщо ви не додаєте м’якоть). Варто обмежитися однією склянкою чудо-напою на добу.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.