Поширені слова-суржики з маленької української кухні: “друшлаг”, “тьорка” та інші. Як їх назвати правильно?

Суржик швидко виходить із чату, поступаючись місцем національним словам, що закарбовані в українських словниках. До уваги читачів – правильні назви слів "тьорка", "стакан", "дуршлаг" та "кофейник"

Останнім часом у мовленні українців спостерігається збільшення кількості слів із категорії суржику. Це не погано, а навіть навпаки — дуже добре. Бо люди, які раніше спілкувалися лише російською мовою — тепер намагаються повністю відійти від чужої мови і плинуть до своєї рідної — української. Звичайно — ідеальний варіант мовлення виходить не відразу — тому й з’являються у співучій мові суржики.

Ополоник а не половник
Ополоник а не половник

Ця публікація допоможе поповнити словниковий запас декількома правильними українськими словами зі звичайної української кухні, які часто зараз плутають и вимовляють зовсім по-іншому. Ось ці слова:

  • ополоник;
  • склянка;
  • кавник;
  • тертушка;
  • друшляк.

Зараз чимало українців називають таке кухонне приладдя зовсім неправильно — на суржику.

Склянка а не стакан
Склянка, а не стакан

Наприклад, український “ополоник” чомусь перетворюється на росіянізм “половник”, “склянку” називають “стаканом”, а “кавник” — “кофейником”. Якщо ж потрібно процідити відварені макарони чи зцідити воду ще з чогось – на кухні замість “друшляка” шукають “друшлаг”. І, нарешті, суто українська “тертушка” на суржиковій мові звучить як “тьорка”.

Друшляк, а не друшлаг
Друшляк, а не друшлаг

Такі помилки, звичайно, не є критичними і співбесідник обов’язково зрозуміє значення цих слів навіть при неправильній вимові. Але ж перед кожним сучасним українцем стоїть завдання говорити українською красиво і правильно. Тому слід брати ці слова до уваги і вимовляти їх згідно з тим звучанням, яке рекомендовано українським словником.

Тертушка, а не тьорка
Тертушка, а не тьорка

Якщо ви дійсно хочете вдосконалити свою розмовну українську мову — подивіться, які українські слова ніколи не зможуть вимовити іноземці, а також – що означає слово “жижки” українською мовою.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.