В понеділок, 11 грудня — йде 345-й день року, а до Нового року лишається 20 днів. Християни православної української церкви згадують преподобного Никона Сухого. Іменини святкують Іван, Петро та інші.
В понеділок, 11 грудня, віряни православної української церкви згадують у молитвах преподобного Никона Сухого. В цей день заборонялося залишати віник біля входу в оселю, бо вважалося, що це може спричинити проникнення всередину темних сил і біди.
Цього дня заборонялося рубати в лісі ялиноньку, бо дерево може принести на своїх гілочках у будинок невдачі і хвороби. Також не бажано влаштовувати гуляння, весілля або ж свататися. Під забороною – вживання алкогольних напоїв. В давнину вважалося, що через спиртні напої нечиста сила може заволодіти душею людини.
Іменини 11 грудня за новим церковним стилем — у Миколи, Никифора, Филимона, Терентія, Луки, Вікентія, Даниїла, Леонтія, Омеляна, Аіфала, Адама. Люди, які народились цього дня, мають талісман — камінь тигрове око. Це недорогий виробний камінь, який був відомий людству з давніх часів. Наші предки вважали, що тигрове око має особливі магічні властивості. В ньому зосереджена потужна енергія Землі та Сонця.
В 11-й день грудня 2023 року за новим церковним стилем українські християни відзначають день пам’яті преподобного Никона Сухого. Цей святий був ченцем Києво-Печерської Лаври. В 1906 році його взяв у полон Половецький князь Боняк.
Кочевники сподівались отримати за ченця чималий викуп, але ніхто за Никона так і не заплатив. Преподобний Никон Сухий провів у неволі понад 3 роки і весь цей час дуже щиро молився. За це йому була дарована свобода.
Через страшні тортури преподобний Никон дуже сильно схуд і саме за це йому дали прізвисько Сухий.
Народився преподобний Никон Сухий в Києві. Його родина була дуже багатою, але незважаючи на це хлопець вирішив залишити світське життя, прийняв чернецтво і став ченцем у Печерському монастирі. В 1096 році на Київ напали половці і Никон разом з іншими ченцями потрапив у багаторічний полон.
Цікаво, що родичі Никона намагалися його викупити з полону. Але сам святий сказав їм, щоб не витрачали марного часу – бо якби Господь хотів, щоб він був вільним — він не віддав би його в руки безбожників.
Половці не отримали за свого полоненого жодної копійки. За це вони катували Никона протягом 3-х років поспіль, сковували йому ноги і руки, не давали пити і їсти протягом 2-3 днів, піддавали тортурам і знущанням за допомогою вогню, влітку залишали під палючим сонцем надовго, а зимою виводили босим на сніг.
Преподобний Никон дякував Богові за те, що той посилає йому випробування. Своїм мучителям він казав, що Христос врешті решт визволить його. Один з охоронців, почувши це, вирішив, що преподобний Никон вирішив втекти. Тоді ченцю підрізали на ногах жили і посилили охорону.
В день преподобного Никона Сухого в давнину було прийнято молитися про захист оселі від темних сил і злих духів. Наші предки цього дня займалися домашніми справами, бо цей день був призначений саме для них.
Наші предки в давнину дивились на те, скільки снігу випало 11 грудня. Вважалося, що стільки ж трави виросте навесні. А ще вірили, що якщо в цей день запалити лампадку – то сонце зійде на небо, а погода покращиться.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень