В зв'язку із переходом української православної церкви на новий календар другий Святвечір (Голодну кутю) — українці тепер святкують 5 січня. І ось які страви потрібно в цей вечір подавати до столу.
На початку вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новоюліанський календар. Через це неперехідні дати церковних свят змістились на 13 днів раніше. Нагадаємо, що перший Святвечір або Багату кутю українці відзначали напередодні Різдва, а саме — 24 грудня.
А ось другий Святвечір або ж Голодну кутю православні християни раніше відзначали 18 січня — напередодні свята Водохреща. Але через зміщення дат Водохреще за новим стилем тепер святкують 6 січня. Це означає, що Святвечір з голодною кутєю припадає цього річ на 5 січня. Тож, пропонуємо читачам дізнатись, в чому різниця між першим і другим Святвечором і які саме страви потрібно готувати до святкового столу.
Другий Святий Вечір, що відзначається перед Водохрещем — це особливе свято, на який готують пісну або ж бідну кутю і освячують воду в церкві. Після Богослужіння цю водичку забирають додому і зберігають протягом року. На цей Святвечір вже не колядують, але – співають щедрівки. Кількість страв на столі теж меншає — тепер їх не 12, як на святвечір перед Різдвом — а 7.
Насправді, в деяких родинах готують і більше страв, але тут важливо дотримуватись іншого правила — кількість святкових страв повинна бути непарною.
Вечерю на стіл господині ставлять за давньою традицією – коли на небі зійде перша зіронька. Усі страви повинні бути пісними. Окрім них на святковому столі повинна стояти запалена свічка і хліб. А ще — голодна кутя і вареники.
Хліб зі свічкою обов’язково ставлять біля миски з кутею. В кутках столу розміщують голівку маку, часник, яблучка та горіхи. Під миску з кутею, за традицією, кладуть дрібні гроші та сіно.
На другий Святвечір приготуйте до святкового столу виключно пісні страви.
Другий Святвечір — родинне свято і тому його варто провести разом із близькими і рідними людьми.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень