Рубрики: Церковні свята

Коли святкують Преображення Господнє в 2024 році: точна дата за новим стилем, традиції, що не можна робити

Преображення Господнє — одне з найбільших церковних свят, які відзначають влітку. Більше про традиції свята, точну дату за новим церковним стилем та забобони розповість "Один Факт".

Преображення Господнє 2024 — велике свято, яке в цьому році відзначатимуть за новим церковним стилем. В народі це свято відомо ще як Яблучний або другий Спас. Раніше його щороку відзначали 19 серпня, але з 1 вересня минулого року усі традиційні дати християнських свят змістилися на 13 днів.

Коли Преображення Господнє 2024: точна дата церковного свята

Преображення Господнє 2024: точна дата свята

Нова точна дата Преображення Господнього 2024: 6 серпня. Незважаючи на те, що свято відзначатимуть раніше – традиції Яблучного Спасу залишились незмінними. Про них читайте далі.

Преображення Господнє 2024: традиції і особливості свята

З давніх часів в день Преображення Господнього християни православної церкви несли до храмів яблука, мед і свіжі ягоди з фруктами – аби окропити їх святою водою. Вони вірили, що Господь сьогодні освячує майбутній врожай.

Тільки після освячення фрукти вживали в їжу та готували з них різноманітні страви. В давнину існували повірʼя, що до Преображення Господнього не можна було їсти ані яблука нового врожаю, ані груші, сливи чи виноград.

Пасічники в цей день освячували домашні вулики, а потім – пригощали солодким медком сусідів та бідних людей.

В день Яблучного Спасу існувала традиція – відкушувати шматочок яблука після того, як фрукти освятили в церкві. Після цього загадували бажання.

Преображення Господнє 2024: що не можна робити цього дня?

Преображення Господнє 2024: що не можна робити в цей день

В день Яблучного Спасу не можна робити наступні речі:

  • класти у святковий кошик алкоголь, мʼясні продукти;
  • займатись хатніми справами;
  • лаятись;
  • бажати зла;
  • проганяти комах чи вбивати їх.

Преображення Господнє – свято, яке вважають найважливішим після Великодня та Різдва. Віряни цього дня відвідують храми, щоб послухати Божественну Літургію.

Поділитись