Режисер стрічки-переможця Олексій Радинський
Звісно, документалку “Чорнобиль 22” довелося знімати через доволі трагічні обставини. Режисер волів би, щоб це була наукова фантастика. Але сталося те, що сталося. Такі реалії нашого сьогодення.
Тож “Чорнобиль 22” є документальним фільмом, що сповіщає про нещодавні події в Україні. Вразила короткометражна стрічка й членів журі в німецькому Оберхаузені. Йдеться про наслідки перебування на ЧАЕС і прилеглих територіях загарбницьких військ у лютому-березні 2022.
Фільм сповнений кадрів, знятих на телефон. Також режисеру вдалося взяти зо два десятки інтерв’ю в очевидців страшних подій, що свідчать про воєнні злочини в Зоні відчуження. Поспілкувалися автори стрічки з працівниками атомної станції, самоселами, екологами.
Російських солдатів ніхто не попередив, наскільки небезпечно перебувати в зоні ЧАЕС. Вони діяли собі ж на шкоду, не розуміючи можливих наслідків.
Режисер “Чорнобиля 22” Олексій Радинський висловив подяку за здобуту перемогу не лише знімальній групі, але й чорнобильським працівникам, які проявили дива мужності й винахідливості під час окупації.
Члени журі відзначили, що режисеру вдалося максимально передати напругу, показуючи російське вторгнення без прикрас й особливої естетики. А ще власник гран-прі Радинський спромігся, правдиво розповідаючи про сьогодення, вдало поєднати його з майбутніми перспективами.
Призовий фонд кінофестивалю в сумі 43 тисячі євро розділять між двома десятками конкурсантів-переможців. З них на “Чорнобиль 22” припадає 8 тисяч євро.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень