Готувати кабачкову ікру на зиму за цим рецептом – простіше простого! Зі звичайних кабачків вийде суцільна смакота, яка стане чудовим доповненням до будь-якої трапези.
Кабачкова ікра – смачна страва, яку використовують як намащення на хліб або додаток до будь-якого гарніру (макарон, гречаної каші та інших страв). Найбільш розповсюджений варіант використання – намазати готову кабачкову ікру на хліб.
Однак ця страва добре поєднується з рисом, макаронами, рисом, гречаною кашею і навіть – картопляним пюре. Можна змішати кабачкову ікру та гарнір у рівних пропорціях.
Деякі гурмани їдять кабачкову ікру з рибою, пельменями, мʼясом або мантами. Деякі з господинь додають її у борщ – для більш насиченого смаку.
“Один Факт” підготував для вас універсальний рецепт кабачкової ікри на зиму. Для його приготування знадобляться ось такі інгредієнти:
Ця кількість складових розрахована на 6 порцій кабачкової ікри.
Крок № 1. Свіжі кабачки слід очистити від шкірки та насіння. Нарізати довгими ломтиками. Перекрутити на мʼясорубку. Якщо на вашій кухні не знайшлось мʼясорубки – можете скористатись кухонним комбайном. Оберіть насадку у вигляді ножа для подрібнення.
Крок № 2. Покласти готовий кабачковий фарш в окрему каструлю. Вона повинна бути глибоченькою. Окремо почистити ріпчасту цибулю, перець та моркву. Помити під проточною водою. Подрібнити овочі в кухонному комбайні або ж мʼясорубці. Подрібнені овочі слід перекласти в каструлю із кабачками. Додати рослинну олію. Перемішати, накрити суміш кришкою та готувати на сильному вогні до закипання.
Крок № 3. Зменшити вогонь до мінімуму. Тушкувати кабачкову ікру під кришкою протягом 45-50 хвилин. За цей час овочі добре розмʼякшаться. Щоб кабачкова маса не прилипала до дна каструлі – потрібно її перемішувати через кожні 5-10 хвилин.
Крок № 4. Додати до кабачків цукор, сіль, томатну пасту та подрібнений часник (можна пропустити через часниковий прес). Ретельно перемішати усі складові. Тушкувати на повільному вогні ще протягом 7 хвилин.
Крок № 5. Влити оцет в каструлю із кабачковою масою. Перемішати. Додати суху або свіжу зелень за смаком. Вимкнути плиту та залишити ікру під кришкою приблизно на 5 хвилин – щоб вона добре настоялася.
Крок № 6. Простерилізувати банки та кришки для закрутки будь-яким зручним для вас способом. Підготовлені банки наповнити кабачковою ікрою майже до краю, залишивши приблизно 2-3 мм. Закатати зимову закуску металевими кришками. Перевернути догори дном та дайте їм охолонути.
Наведена кількість інгредієнтів розрахована на приготування 1.5 літрів кабачкової ікри. Після того, як продукт охолоне – банки зберігають в темному та прохолодному місці.
І наостанок – корисна порада. Для приготування ікри варто обирати кабачки середнього розміру. Оптимальна вага одного плоду повинна складати 100-200 грамів. Бажано, щоб шкірка була тоненькою та без пошкоджень.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень