Рубрики: Лайфхаки
28.04.2023 22:27

Присісти на доріжку треба обов’язково: подібна традиція дозволить повернутися назад живим і неушкодженим

Нікого не дивують слова: "Присядемо на доріжку!" От тільки сенс цієї народної традиції сідати перед подорожжю відомий далеко не всім.
Анна Цегельник

Коли людина збирається поїхати кудись надовго, вона сідає на валізи чи поруч на стілець і має хоч хвильку провести у повній тиші. Якщо поруч є близькі люди, то вони мають вчинити так само.

Здавна вважається, що подібна традиція здатна убезпечити людину в дорозі від неприємностей і посприяє щасливому поверненню додому. Здавна вважалося, що свій і чужий світи перебувають у протистоянні.

Саме поріг вважається межею переходу від рідного до чужого. Людина добре орієнтується у себе в будинку, знає всі закутки, а щойно робить крок вперед і виходить за двері, потрапляє у невідомий світ.

Збираючись у далеку подорож, треба присісти на доріжку

 

Далека дорога – це повна невідомість. Ніхто не знає, які небезпеки чатують на подорожнього у великому невідомому світі. Між тим мікропростір у власній оселі здатен надати сил й підтримати на шляху.

Ще однією причиною сидіння перед довгою дорогою є бажання задобрити домовичка, який мешкає вдома. Людина, присідаючи у передпокої, неначе дає йому зрозуміти, що обов’язково повернеться додому.

Якщо особа збирається повертатися, то присівши на хвильку, мовчить, а підвівшись, промовляє: “З Богом!” Якщо родина покидає житло назавжди, то присідають на порозі.

У валізу бажано покласти гілочку полину

Щоб дорога задалася, треба перед виходом із будинку потриматися за край столу, щоб не втратити у мандрівці зв’язок з рідним домом. Можна навіть поцілувати стіл, попросивши дати удачу в подорожі.

У валізу слід попередньо покласти гілочку полину. Це має вберегти від посягань злих духів у путі. Травичку можна заховати у взуття чи пошити спеціальний мішечок-оберіг. Якщо не знайдете полину, можете замінити його кропом, материнкою, м’ятою, чебрецем.

Поділитись