Головне питання – коли висаджувати озимий часник у ґрунт? Добра прикмета досвідчених городників - рясний листопад. Поспішати не потрібно, але й треба не прогавити вдалий час
Для кожного регіону свій період посадки, який залежить від кліматичних умов. Але зазвичай садять за 1-2 тижні до настання приморозків. Це дозволить йому укорінитися, але не дасть випустити паростки.
Обережно розбираємо головки на окремі зубчики, намагаючись не пошкодити донце. Зробити це потрібно не раніше ніж за 1-2 дні до посадки. Відбираємо найбільші та здорові. Багато хто не обробляє зубки перед посадкою. Однак замочування на півгодини у соляному розчині у пропорції 2 ст. л. солі на 1 л води допомагає знезаразити їх.
Важливо правило – дотримуємося сівозміни. Добре росте часник після таких культур, як горох, гарбузові, капуста, зелень. Часник любить родючий, добре дренований ґрунт. Можна внести гній, що перепрів, кісткове або рибне борошно і комплексні добрива. Добре розпушити, перемішавши їх із ґрунтом, і дати осісти тижнів зо два.
Якщо стоїть суха погода, то за кілька днів до посадки потрібно рясно полити вибране для посадки місце. Садять зубки рядами в борозни чи лунки з відстанню між великими зубчиками близько 10-15 см, між дрібними — 8 см і 25 см між рядами. Глибина посадки – 15-18 см. Слідкуйте щоб від верхівки залишалося близько 3 см ґрунту. Чим більші зубки, тим глибше їх садять. Укладайте їх обережно, не тисніть із силою.
Закрийте грядки родючим ґрунтом. Для збагачення важливими для часнику речовинами розсипте зверху по грядці деревну золу з розрахунку склянку золи на 1 м2 грядки. Це чудове добриво, що містить фосфор, калій, кальцій, сірку. Зверху замульчуйте опалим листям, сіном або соломою.
Посадили, постаралися, лишилося чекати багатий врожай!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень