Посадка озимих часнику та цибулі відбувається пізньої осені. Але щоб наступної весни отримати великий врожай — треба вибрати правильні дні для посадки. Точні дати є в цій публікації
Багато хто з українців починає готуватись до весни ще восени. Наприклад, у листопаді городники саджають часник та цибулю. Дізнайтесь, які дні для цього найсприятливіші та використайте цю інформацію на практиці.
Озимий часник висаджують у грунт десь за 35-45 днів до встановлення постійної морозної погоди. В південних та східних регіонах можна зробити цю процедуру навіть у листопаді. Найбільш сприятливі дні, в які можна зробити цю процедуру:
А ось в ці дати часник краще не саджати, бо вони не сприяють хорошим врожаям:
Сприятливі дні за посівним календарем — справа хороша, але й якість посадкового матеріалу та дотримання правил посадки теж важливі. Грядки під часник повинні знаходитись на сонячному місці. Крім того, не бажано, щоб на них застоювалася вода.
Існує декілька правил посадки часнику. По-перше, слід дотримуватись правил сівозміни та не саджати рослину на тому ж місці, де росла цибуля або часник. Інші рекомендації:
Свої нюанси має і посадка озимої цибулі восени. Ця процедура стає дедалі популярнішою, бо дозволяє отримати гарний врожай навесні на декілька тижнів раніше, аніж під час весняної посадки. Зараз в Україні існує багато озимих сортів цибулі, які витримують найсуворіші морози. В українських широтах озиму цибулю висаджують за 30-35 днів до настання стійких морозів.
Сприятливі дні в листопаді для посадки цибулі:
Несприятливі дні:
Для посадки цибулі найкраще підходить ділянка, де раніше росла кукурудза, гірчиця, буряк, або зернові культури (окрім вівса).
Саджати цибулю краще за все у легкий та родючий грунт, бо в неї слабка коренева система. Найкращий варіант для цієї культури — дренований піщаний грунт, насичений компостом або ж перегноєм.
Крым того, при посадці озимої цибулі необхідно дотримуватись наступних порад:
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень