Рубрики: Лайфхаки
03.12.2023 20:00

Один факт, як і коли треба поливати орхідею, щоб вона не гнила та не всохла: поради досвідчених господинь

Всі знають, що орхідеї – неймовірно красиві, але і вибагливі рослини. Неправильний режим поливу може призвести до купи проблем. Далі у статті ми розкажемо, як цього уникнути.
Яна Таратуто

Дуже важливо не зволожувати ґрунт орхідеї подаднормово – постійна волога у горщику спровокує гниття коренів, до чого рослина і без того схильна. Але і сухість небажана – коріння всихає та більше не живить рослину. Дуже важко вгадати, як і коли треба поливати орхідею, тому ми і ділимося з вами своєрідною “шпаргалкою”.

Орхідея одразу дасть вам знати, коли ви недостатньо чи занадто сильно поливаєте її. Здорове коріння має бути твердим та покритим білим пухом, а листя – блискучим та рівномірно забарвленим у зелений колір. Якщо коріння м’яке та коричневе а листя мляве та жовте – ви занадто часто поливаєте квітку, а якщо коріння сухе та зморщене, а листя зморшкувате та зів’яле – орхідеї терміново необхідна живильна волога.

З якою частотою треба поливати орхідею взимку

З приходом зими температура повітря падає не лише на вулиці, а і в приміщенні. За таких умов орхідея не так сильно потребує додаткового зволоження, тому достатньо буде поливати її один раз на два тижні або 10 днів.

Квітникарі розповіли секрет по догляду за орхідеєю: коли та як поливати

Ніколи не буде зайвим перевірити вологість субстрату власноруч. Для цього занурте палець чи дерев’яну паличку вглиб ґрунту на сантиметрів 5. Якщо після 2-3 см від поверхні субстрат вже сухий – час полити улюбленурослину.

Як правильно поливати орхідею

Для орхідей аарто використовувати м’яку воду кімнатної температури. Якщо підігріти її легко, то нейтралізувати твердість можна додаванням кальцинованої соди – приблизно 2/10 чайної ложки на літр води.

Поливайте рослину достатньою кількістю води так, щоб вода повністю промочила ґрунт, після чого злийте надлишки з піддону.

Взимку, коли повітря сухіше від опалення, варто також бризкати воду на орхідею з пульверихатора. Але не перестарайтесь – листя не має бути постійно вологим, це може підвищити ризики розвитку грибкових захворювань.

Поділитись