Рубрики: Лайфхаки
29.12.2023 18:01

Свіжий оселедець – запорука смачних салатів: декілька порад, завдяки яким ви не купите рибу, що вже полежала

Ці прості поради точно допоможуть вам при виборі свіжої риби для салатів до святкового столу. Як обрати оселедець та випадково не отримати той, що вже полежав – читайте далі у статті.
Яна Таратуто

Багато рецептів салатів та закусок, особливо до Новорічного столу, містять у собі оселедець – солоний чи слабосолений. Справді, ця рибка є чудовим та доступним доповненням до улюблених страв. Але під час підготовки до свята чи просто приготування страв із оселедцем багато господинь стикають із проблемою – як обрати свіжий, а не старий оселедець? Даємо вам кілька порад.

За якими ознаками обрати свіжий оселедець

Зверніть увагу на розмір тушки – якщо риба здається “жирною” і широка в спинці – значить, у ній буде достатньо м’яса на філе навіть після потрошіння. Свіжіший оселедець також має більший вигляд, тому ця порада є досить універсальною.

Як купити свіжий оселедець: ознаки, що відрізняють рибу, що полежала

Колір шкірки риби – теж важлива ознака свіжості, тому варто запам’ятати це на все життя: на оселедці не має бути жовтуватих плям, патьоків чи відтінку. Свіжа тушка буде переливатися срібним по тілу та синюватим кольором на спинці. Якщо є навіть найменший натяк на жовтий колір – краще не обирайте такого оселедця.

Якщо ж ви обираєте не солону чи слабосолену, а свіжу рибу – дивіться їй “у вічі”. У свіжого оселедця очі будуть світлі та без червоних плям, плівок чи цяточок, вони також не мають бути каламутними. А от відсутність голови у нібито “свіжих” тушок – це спроби недобросовісних продавців “впарити” вам товар, адже визначити давність такої риби майже неможливо.

Зябра теж “видадуть” оселедця, якого вже солили, переморожували чи просто довго тримали на прилавку. У щойно “приплившої” на прилавок риби будуть яскраво-червоні зябра, а стара чи солона риба матиме більш тьмяний та незрозумілий відтінок.

Поділитись