Вже в січні можна починати підготовку до весняної посівної. Як підготувати насіння до посадки, щоб воно зійшло швидко і з нього виросла міцна розсада — читайте в матеріалі "Один Факт".
Найкращий варіант підготовки насіння до весняної посадки — це замочування. Саме він прискорить проростання та підвищить схожість насіння.
Процедура замочування пробуджує спляче насіннячко до життя, а ще — надає йому потужний заряд енергії для розвитку.
Замочування — не єдиний етап підготовки насіння до посадки у відкриту землю. Є також інші етапи, про які “Один Факт” розповість вам далі.
Для посадки відберіть якісне насіння. Бажано, щоб воно було виготовлено перевіреними виробниками. Відбирайте тільки велике та здорове насіннячко, на якому немає наявних пошкоджень. обов’язково врахуйте поради від виробника та особливості обраного сорту насіння.
Щоб пробудити насіння перед посадкою і активізувати його ріст – залийте його теплою водою. Вона повинна бути кімнатної температури: від 20ºC до 25ºC. Також додайте у воду стимулятори росту розсади, а також поживні мікроелементи (останні – за бажанням).
Зверніть увагу, що деякі види насіння потребують для правильного пророщування використання спеціальних розчинів. Наприклад, зернятка гірчиці або ж льону варто замочувати в розчині борної кислоти чи марганцівки.
Тривалість замочування насіння обирається у кожному випадку індивідуально. Наприклад, квіткові та овочеві культури замочують, в середньому, на 4-12 годин. А ось тверде насіннячко від гарбузу чи бобових культур іноді вимагає замочування на 24 години.
Під час пророщування не забувайте регулярно перевіряти насіння, щоб не пропустити момент їх проростання.
Ретельне промивання потрібно насіннячку після процедури замочування. Завдяки промиванню з поверхні посівного матеріалу видаляються рештки розчину, а зародок отримує доступ до кисню.
Відразу після промивання посадіть насіннячко у відкриту землю. Дотримуйтесь рекомендованої глибини загортання посівмату, а також — витримуйте певну відстань між сусідніми насіннячками.
Не забувайте про те, що під час вирощування розсади їй потрібен оптимальний рівень вологості і регулярний помірний полив.
І наостанок – ще декілька корисних порад від огородників:
Замочування насіння — найкращий спосіб, який допомагає отримати здорову та міцну розсаду.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень