Рубрики: Лайфхаки
26.02.2024 14:48

Морозник або Зимовник – король українських садів у березні: як правильно досвідчені квіткарі підживлюють для велетенських квітоносів

Морозник або різдвяна троянда — яскрава квітка. Вона є вічнозеленою рослиною, яка прикрашає зимовий сад. Читайте нижче, як правильно підживити морозник навесні, щоб він квітнув пишно.
Вікторія Бородіна

Морозник, зимовник, різдвяна троянда, чихальний корінь — різні назви однієї і тієї ж вічнозеленої рослини.

Морозник відомий людям з давніх часів. Його використовували в якості прикраси для саду, а ще — як чародійське зілля. Існує легенда, згідно з якою різдвяна троянда виросла на місці сліз дівчини, яка не мала подарунка для новонародженого сина Іісуса Христа.

 Морозник або зимовник - багаторічна рослина, яка не потребує особливих умов для свого розвитку Морозник або зимовник - багаторічна рослина, яка не потребує особливих умов для свого розвитку
Морозник або зимовник – багаторічна рослина, яка не потребує особливих умов для свого розвитку

Ця багаторічна рослина — зимостійка. Власне, через те, що квітка добре переносить холоди — вона і отримала свою назву, морозник. Квіточка може витримувати холоди до -30 ºC. Окрім цього різдвяна троянда має ранні строки цвітіння. На території Південної Європи морозник починає цвісти у грудні. Цвітіння рослини продовжується до лютого. В Україні ж цвітіння борозника починається наприкінці лютого і завершується в квітні.

Догляд за морозником не потребує особливих зусиль. Під час великих заморозків ця багаторічна рослина може впасти на землю. Це не страшно — як тільки температура повітря підніметься до 0 ºC або більше – рослина знов підніметься.

Морозник можна підживити органічними добривами

Зимовник добре росте на вологих, насичених гумусом землях. Бажано обрати для цієї рослини затінену ділянку. Грунт має бути дренованим, щоб волога надовго в ньому не залишалася. Ця квітка – тіньолюбива, тому її висаджують часто біля дерев. Також морозник добре росте в квіткових кашпо.

Морозник буде квітнути пишно, якщо правильно його підживити. Нагадаємо, що ця рослина – багаторічна. В першу весну після посадки добрива цій квітці не потрібні. А ось старі рослини підживлюють у лютому. Вдруге добрива вносять в середині літа. Адже саме в цей час в рослини активно росте коріння, а ще — відбувається закладка нових квіткових бруньок на наступний квітковий сезон.

Для підживлення борозника ідеально підходять добрива для квітів або ж органіка. Виключення в цьому випадку становлять ті добрива, які підкислюють грунт.

Морознику вистачає всього лише двох підживлень на рік — під час цвітіння та у розпал літа. Якщо квітка обросла великою кількістю зеленого листя, а ось квіточок на ній мало — його треба підживити додатково.

Для підживлення зимовника можна використати багатокомпонентне добриво для садових рослин. Деякі різновиди квітки, а саме — чорний, кавказький та східний морозник, добре реагують на внесення у землю вапна. Також цю рослину корисно буде підгодувати кістковим борошном. Таке добриво вносять невеличкими жменями два рази за сезон.

Для підживлення морозників ідеально підійдуть багатокомпонентні добрива

Підгодовують морозник в саду щорічно, після завершення цвітіння. Органічні добрива у вигляді компосту чи перегною рівномірно розподіляють під квіткові кущі.

Поділитись