Рубрики: Лайфхаки

Нічого з продуктів не пропаде, щоб це не було: Як вижити без електроенергії у сучасних українських реаліях?

Усі продукти потребують відповідних умов для зберігання, але в межах сучасності України, важко дотримуватись всіх заданих норм, адже відключення світла, не аби як впливає на якість їжі.

Сьогоднішні реалії готують нас до різних ситуацій. Відключення електроенергії ще довго будуть супроводжувати українців певний час і потрібно навчитись підлаштовуватись під буденність теперішнього життя. Збереження їжі в таких умовах стає значно складнішим, тому є декілька стратегій та лайфхаків, які у цьому допоможуть!

Лайфхак для збереження температури у холодильнику:

  • Попередньо заморозьте декілька пляшок із водою у зручних, не скляних та не металевих ємкостях. Найкраще підійдуть пластикові пляшки від питної води. Розраховуйте місткість свого холодильника та підберіть пляшку відповідно до розміру поличок.
  • При включенні електроенергії, дістаньте пляшки із замороженою водою та покладіть у холодильних.
    Намагайтесь, як можна рідше відкривати холодильник, щоб холод і продукти збереглись довше.
  • Це не певний час вирішить проблему зниження температури у холодильнику при відключенні світла.
Як вижити без електроенергії у сучасних українських реаліях?

Консервування:

Це один з найефективніших способів збереження їжі, який включає стерилізацію – це використання високих температур для знищення мікроорганізмів у продуктах. Також маринування їжі у розчинах оцту, солі та цукру. Закрутки та зберігання фруктів і овочів у герметичних банках після термічної обробки.

Як вижити без електроенергії у сучасних українських реаліях?

Сушка:

Сушка дозволяє видалити вологу з продуктів, запобігаючи розвитку бактерій та плісняви. Це може включати сонячну сушку, тобто використання сонячної енергії для сушки фруктів чи овочів.

Як вижити без електроенергії у сучасних українських реаліях?

Використання  повітряної сушки – це використання природного повітряного потоку для видалення вологи

Квашення та ферментація:

Ферментація дозволяє зберігати продукти за допомогою натуральних процесів бродіння, що створюють кисле середовище, непридатне для більшості мікроорганізмів. Це може включати квашення капусти та приготування кімчі, кефіру і йогурту.

Як вижити без електроенергії у сучасних українських реаліях?
Поділитись
Автор:
Ана-Катаріна Кузьмицька