Рубрики: Лайфхаки

Соковитий кріп без парасольок: як виростити врожай пухнастої зелені на домашній грядці? Поради від дачниці

Ароматна і соковита зелень на домашній грядці – мрія кожної господині. Дізнайтеся, як виростити пухнастий кріп без парасольок самостійно. обовʼязково скористайтеся наступними корисними порадами.

Ароматна зелень кропу завжди пасує до будь-якого застілля. Щоб виростити достатню кількість соковитого та запашного кропу без парасольок – почніть підготовку грядок для нього ще з осені. Тоді пряної зелені вистачить і для заморозки на зиму, і для приготування літніх страв та салатів.

Щоб отримати добрий врожай кропу – почніть готувати грядки під його посів ще з осені. На грядку, де в наступному сезоні буде зростати кріп – вносять компост або перегній. Потім – ретельно перекопати землю, щоб корисні речовини просочилися якомога глибше.

Як виростити соковитий та запашний кріп на домашній грядці: поради

Для посіву кропу бажано обирати сонячне місце, адже ця пряна рослина полюбляє багато сонячного світла. На затінених ділянках городу кріп навряд чи виросте пухнастим, соковитим та запашним.

Кислотність ґрунту – ще один вагомий фактор, який під час вирощування кропу ігнорувати не можна. Бажано, щоб рН ґрунту був нейтральним, оскільки в лужній або ж занадто кислотній землі виростити пишний кріп навряд чи вдасться.

Як виростити соковитий та ароматний кріп на домашній грядці

Щоб кріп ріс пишним, добрим і без парасольок протягом усього сезону – його насіння потрібно сіяти правильно. Закладати його в землю слід аж до кінця серпня, витримуючи інтервал у 2-3 тижні.

До речі, гарно себе зарекомендував спосіб вирощування кропу так званим букетним способом. При ньому в одну ямку вкладають по 10-15 насінин. При такому методі посадки кріп виростає пишними кущиками, а збирати його — досить зручно. Достатньо вирвати усю купку кропу разом, не чекаючи того моменту, коли почнуть зʼявлятися парасольки.

Свіжа зелень кропу стає незамінним помічником на кухні. Її додають у зелені салати, маринади, гарячі страви, соуси та літні супи. Врожай пишного і соковитого кропу закривають і на зиму. Деякі господині сушать ароматну зелень, інші – засолюють кріп у банках або заморожують в морозильній камері. Такі заготовки взимку створюють на домашній кухні справжній осередок різнокольорового літа.

Поділитись
Автор:
Вікторія Бородіна