В суботу, 11 листопада, православні християни вшановують пам'ять Феодора Студита. Хто сьогодні святкує Іменини, яким прикметам слід вірити і чого краще не робити? Деталі — вже у матеріалі
В суботу, 11 листопада, християни православної церкви вшановують пам’ять Феодора Студита. Цей святий народився в родині чиновника, у місті Константинополь, та здобув непогану освіту і шанував християнські традиції. В той час у суспільстві була дуже розвинена іконоборча єресь, тому рідні Феодора змушені були роздати своє майно та піти до монастиря.
Завдяки своєму дядькові, що працював ігуменом монастиря, Феодор прийняв чернечий постриг. На той час він вже був одружений на молодиці Ганні, тому і її залучив до чернецтва. Феодор Студит добре володів ораторським мистецтвом, постійно приймав участь у диспутах про іконовшанування. Завдяки тому, що хлопець добре знав християнські догми — йому вдавалося перемагати практично у всіх диспутах.
Пройшло трохи часу і Феодор теж став ігуменом. В суспільстві його всі знали як аскета, який стояв на захисті святинь та викривав пороки правителів. Наприкінці VIII століття Феодор оселяється разом із своїми учнями у Студійському монастирі та запроваджує там суворий Статут. За проведену велику роботу його прозвали “полум’яним Учителем Церкви”.
Феодору довелося пережити багато заслань. Імперські правителі постійно змінювалися, тому знов і знов відправляли святителя на заслання, бо практично кожен із них був іконоборцем. Якщо ж імператор шанував ікони — то повертав Феодора назад.
Церковні перекази кажуть, що Феодор Студит знав про свою смерть заздалегідь. Беспосередньо перед тим, як відійти у засвіти — святий скликав свою братію та наказав їм в подальшому шанувати ікони та зберігати православ’я.
За старим церковним стилем 11 листопада шанують пам’ять святої Анастасії Римлянині.
На 11 листопада існує декілька прикмет:
Сьогодні всі молитви направляють преподобному ігумену Феодору Студиту. За часів свого життя він прославився багатьма чудотворними справами, тому в нього просять про захист від нападу звірів та раптових пожеж, а ще – допомоги у лікуванні шлункових хвороб та проблем з органами дихання.
В стародавні часи саме в цей день намагалися завершити всі сільськогосподарські роботи на городі. Вважалося — якщо встигли зробити все, майбутній рік буде врожайним. Господині перебирали домашній посуд і прибирали тріснуті чашки і тарілки — щоб в будинку завжди був достаток і щастя ніколи його не оминало.
А ще 11 листопада існувала традиція варити борщ та обов’язково їсти його гарячим — щоб зима була теплою.
Іменини 11 листопада святкують Віктор, Євгеній, Вікентій, Степан, Федір, Максим. Талісман дня – бурштин. З давніх давен вірили, що цей камінчик, що з’явився із застиглої смоли хвойних дерев — наділений магічною силою. Його часто використовували для створення талісманів або амулетів.
В суботу, 11 листопада, краще уникати сварок, пліток та заздрощів. Сьогодні не можна ображати тварин, довго спати і переїдати. За народними прикметами сьогодні краще не грати весілля, бо молодята дуже скоро розбіжаться. Також не бажано вживати алкогольні напої.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень