Рубрики: Україна

Декомунізацію кожен розуміє по-своєму: у полтавців, киян та львів’ян різні погляди на проблему

Процес декомунізації спинити неможливо. Ледь не щодня надходить нова інформація з різних куточків країни. Так, полтавці позбулися пам'ятника радянському генералу, кияни – від герба срср, а львів'яни запропонували зовсім іншу альтернативу.

Процес декомунізації спинити неможливо. Ледь не щодня надходить нова інформація з різних куточків країни. Так, полтавці позбулися пам’ятника радянському генералу, кияни – від герба срср, а львів’яни запропонували зовсім іншу альтернативу.

Матір-Україна

Саме так вирішили перейменувати монумент Батьківщині-матері в столиці. Ще й радянський герб зі щита збили. Натомість встановили тризуб. Роботи ще не завершені, але український герб уже підняли на верхотуру.

Монумент Батьківщині-матері слід демонтувати

Ці роботи затягнули на 28 мільйонів гривень. Тепер український герб перебуває на 90-метровій висоті. До речі, ця статуя є найвищою в Європі. Два дні тривали підготовчі роботи й демонтаж герба неіснуючої країни. Потім робочі взялися до тризуба. Повністю експозиція буде завершена до кінця серпня.

Паросток

На думку львівських архітекторів, заміна герба є півмірою. Усе одно статуя жінки залишається символом радянського союзу. Краще демонтувати постамент узагалі, а на його місці встановити скульптурну композицію Паросток.

На його місці слід встановити Паросток – символ життя й відновлення

Чому паросток? Бо він є символом життя, незалежності та перемоги й здатен проломити будь-яку стелю. Звісно, львів’яни пропонують робити подібне переобладнання після перемоги. Вони вже й макет відповідний представили.

Генерал Зигін

У Полтаві вирішили позбутися чергового радянського символу й демонтували пам’ятник радянському генералу. До монумента Олексію Зигіну підігнали спеціальну техніку.

Радянський генерал насправді не звільняв Полтавщину

Коли скульптуру прибрали, то робочі відбили букви: “Від трудящих Полтави”. За кілька днів до цього Полтава позбулася постатей Пушкіна та Ватутіна.

Поділитись
Автор:
Анна Цегельник