Багато хто ще зі школи запам'ятав, що на букву "И" не починаються ніякі слова в українській мові. Проте правопис, впроваджений у 2019 році, повернув деякі традиційні слова, що "порушують" це правило.
Відтепер доведеться забути шкільний постулат про те, що слів на букву “И” не існує. У сучасній українській мові завдяки новому правопису слова на літеру “и” – це варіації загальновідомих слів, що починаються на літеру “і”.
Так, українці здавна мали слова на літеру “и”, і в нас протягом років різними заборонами відбирали цей пласт культури та ідентифікації. Це абсолютно нормальні, притаманні нашій мові слова. Ви можете допомогти відродити традиційні форми слів, регулярно вживаючи їх у побуті.
Існує також безліч стародавніх слів на букву “И”, які стали архаїчними – втратили свою актуальність, або через заборони перестали вживатися. Це имати (полонити чи брати), интенція (мета, намір), интрата (прибуток) і подібні, а також купа стародавніх слів, які використовувалися для вигуків. Це лише підтверджує факт того, що українці здавна розмовляли так, і не варто з негативом ставитися до нововведень у мовлення, які лише повертають притаманні здавна риси. Давайте відроджувати традиції української мови!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень