Кава — популярний і запашний напій, який користується попитом у всьому світі. "Один Факт" зібрав для вас 10 цікавих фактів про каву, з якої починається ранок в багатьох українських родинах.
Кава – найпопулярніший напій в світі, історія якого уходить в глибину століть. В цьому матеріалі розповідаємо 10 найцікавіших історій про ароматний напій. Деякі з них вас точно здивують.
Кавові зерна, що потрапляють на полиці магазинів і звідти – в домівки звичайних громадян, це насправді насіння так званої кавової вишні. Вона є плодом кавового дерева, і в кожній такій вишні міститься по 2 зернятка кави.
Люди, які добре обізнані в кавовій індустрії – знайомі з таким її сортом як “копилювак”. Виробляють її у Філіпіннах, Індонезії та Вʼєтнамі.
Щоб отримати цей сорт кави – використовують доволі незвичні методи. Зокрема, насіння кавової вишні перед обробкою пропускають через… систему травлення таких тварин як азіатська пальмова циветта або мусанга.
Існує легенда, що каву вперше віднайшли ефіопські кози. Це сталося ще в 9 столітті. Козиний пастух помітив дивну реакцію своїх кіз, які їли невідомі ягоди з незвіданого деревця. Завдяки ним тварини отримували велику кількість енергії і скакали по пагорбах, наче божевільні.
Пастух вирішив поділитись спостереженнями із ченцями. Ті, в свою чергу – приготували із зерняток дерева підбадьорливий напій. Він в подальшому допомагав ченцям не засинати під час постійних богослужінь.
Кожен мешканець Фінляндії на рік вживає по 12 кг кави. Лідерами серед любителів кави є також італійці, норвежці, шведи і данці.
Насправді, перші кавʼярні зʼявились в країнах Близького Сходу. В цих закладах можна було насолодитись філіжанкою ароматного напою, а ще – зіграти в шахи чи послухати гарну музику.
Винайти першу кавомолку вдалося звичайному ковалю з Лондону. Сталось це в 1665 році.
Один з найвеличніших композиторів в історії класичної музики Людвиг ван Бетховен дуже полюбляв каву. Він був настільки скрупульозним, що завжди перераховував по 60 зернят в кожній чашці під час приготування ароматного напою.
Коли купуєте в магазині парфуми – візьміть із собою декілька зерняток кави. Їх аромат освіжить ніс між декількома різними парфумерними композиціями.
Якщо посипати гущею з кави землю у власному садочку – то слимаки із равликами не будуть псувати корисні рослини та поїдати їх.
До 10 століття кава вважалася… їжею, а не напоєм. Племена з Ефіопії змішували зернятка кави із тваринним жиром, скочували їх у кульки та брали із собою у довгі подорожі – в якості перекусу.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень