Рубрики: Цікавинки

Карпатські чани: чим цей різновид відпочинку приваблює українців восени і чому він ідеальний

Осінь – це особливий час для українських туристів. Саме в цей час вони відправляються на відпочинок до Карпат, щоб скупатися в чані з гарячою цілющою водою.

Карпатський чан – це не просто спосіб відпочинку на природі, а ще й справжній оздоровчий ритуал.

Великий котел, виготовлений з чавуну, встановлюють на відкритому повітрі та над відкритим вогнем. Його наповнюють водою з мінеральних джерел та підігрівають її до температури від +35 до +45 градусів. Через це багато хто з місцевих жартує, що в Карпатах “варять” туристів. Водночас, цей процес – комфортний та безпечний.

Кожен чан наповнюють особливим розчином, що має цілющі властивості. В складі такого розчину присутня мінеральна вода, лікарські трави, хвойні екстракти, вино, молоко та ягоди. Однак цей процес – цілком безпечний та навіть приємний.

В холодний період року – восени та взимку чани з гарячою цілющою водою стають особливо популярними. Купання в гарячій воді чергується із зануренням в холодну воду або ж обтиранням снігом. Висока температура води робить процедуру купання максимально комфортною навіть в прохолодну пору року.

До того ж купання в чанах має потужний оздоровчий ефект. Вода високої температури сприяє нормалізації кровообігу, покращує загальний стан шкіри.

Додаткові компоненти у вигляді мінералів та травʼяних настоїв допомагають зміцнити імунітет, відновити сили та почистити організм від токсинів. Контрастні занурення в чан з гарячою водою та з холодною загартовують організм.

Восени в карпатському гарячому чані можна сповна насолодитися відпочинком в тиші та спокої. Адже в цю пору року туристів тут взагалі мало, а природа навкруги вкривається жовтим багрянцем з різнокольорового листя.

Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців

Купатися в карпатських чанах радять без металевих прикрас. Адже вони під впливом високої температури швидко нагріються та можуть обпекти шкіру.

В момент купання важливо, щоб тіло було повністю занурене у воду, по плечі. В перший сеанс варто дати тілу можливість адаптуватися до температури води протягом перших 10-15 хвилин.

Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців

Після адаптації можливо буде взагалі зануритись із головою. Це допоможе рівномірно розігріти мʼязи та покращити кровообіг.

Поділитись
Автор:
Вікторія Бородіна