Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".
Унікальні природні явища України – це саме те, що потрібно побачити. Серед них є 5 найбільш привабливих, повз які точно не може пройти жоден поціновувач справжньої природної краси.
Сиваш – озеро рожевого кольору, яке розташоване в південній частині України. Відтінок унікальної солоної водойми обумовлений наявністю мікроорганізмів, які мешкають в цьому озері. Це – галофільні водорості, які під час своєї життєдіяльності виділяють у воду особливі пігменти.
В рожевому Сиваші достатньо високий рівень солоності. Завдяки цьому під час купання в ньому виникає гарний ефект плавучості.
Олешківські піски — незвичайне природне явище, яке раніше можна було побачити в Херсонській області. Ця пустеля є найбільшою в Європі. Вона займає площу у 160 тисяч гектарів і вкрита справжніми барханами, які сягають 5 метрів заввишки.
В літню пору року температура піску підіймається до +70 градусів. Місцевий клімат сприяє формуванню оазисів, посеред яких ростуть унікальні види рослин. Піщані пустелі тут розташовані по сусідству із озерами та густими лісами.
Після 24 лютого 2022 року Олешківські піски опинились в зоні екологічного лиха.
Основними його чинниками стали мінування територій під час війни, підтоплення та затоплення в результаті руйнування Каховської греблі.
Дністровський каньйон – особливий куточок української землі. Він розташований на кордоні 4-х українських областей, а саме: Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької. Тут розташувались скелі висотою до 250 м, а також мальовничі пейзажі з річкою Дністер.
Особливість Дністровського каньйону – в його мікрокліматі. Саме тут можна побачити рідкісних для українських широт тварин та рослини.
Дністровський каньйон – одне з найкрасивіших місць України. Сюди приїжджають поціновувачі активного відпочинку, сплавів на байдарках і піших походів.
Ще одне дивовижне місце розташоване на території Житомирської області. Заповідник або камʼяне село — особлива місцевість, на якій розташовані величезні валуни. Вони за своїм розміром – як велетенський будинок і хаотично розкидані посеред густого лісу.
Дослідники кажуть, що валуни залишились після танення льодовика. Камʼяне село полюбляють відвідувати любителі езотерики та астрології. Вони вірять в те, що тут панує особлива енергетика.
Неподалік від села Базальтове, що розташоване на Рівненщині – знаходяться базальтові стовпи. Вони являють собою унікальне природне явище у вигляді шестикутних колон, утворених мільйони років тому із застиглої лави.
Стовпи мають ідеальну геометричну форму. Здалеку може здатись навіть, що їх виліпила людська рука. На Рівненщині такі базальтові стовпи можна побачити у великій кількості.
Саме вони роблять місцевість унікальною та цікавою для туристів.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень