Зазвичай в українських садках зростають яблуні, груші, вишні. Та нині часи змінилися, і все частіше можна побачити доволі екзотичні для нашої місцини мигдаль та хурму.
Валерій Буров мав гектар землі на лівому березі Херсонщини, на якому вирощував фундук, мигдаль та пекан. За два місяці окупації родина виїхала з насидженого місця й перебралася до Світловодська на Кіровоградщині.
Тут чоловік продовжив займатися улюбленою справою. Місцеві фермери пішли назустріч і дали гектар землі в оренду. Тож пан Валерій висадив саджанці мигдалю, які, на диво, зацвіли вже у перший рік посадки. Тож наступного року садівник має намір продавати саджанці в промислових масштабах.
Горіхи мигдалю коштують дорого, а кущі нормально переносять морозні українські зими. Проблемою є раннє зацвітання рослин. У березні в нас трапляються морозні ночі й ранки.
Ще одною екзотичною рослиною може похвалитися кропивничанин Олександр Луньов. В його садку зростає аж 12 видів цієї культурної рослини. У нашому кліматі вирощувати подібну екзотику доволі складно. Є такі кущики на Закарпатті, а в центральній частині України пан Олександр є першопрохідцем.
За 18 років копіткої праці великий урожай хурми зібрав лише цього року. Попервах укривав саджанці від морозу, а вони гинули. Спробував не робити цього, і сталося диво – почалася вегетація, як годиться.
Тепер садівник працює над тим, щоб отримати великі плоди хурми по 200 г кожен. Уже придбав відповідні сорти. Поки що продажем екзотики не займається – вирощує виключно для потреб родини. Окрім хурми, має ще азіміну та зізіфус. У колекції любителя дерев налічується 350 сортів яблунь, чимало груш, персиків, нектаринів.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень