Не поспішайте викидати яєчну шкаралупу: вона ще придасться на городі для отримання високих врожаїв

Зазвичай, готуючи яєчню на сніданок, господині викидають шкаралупу в сміттєве відро. А тим часом це дуже корисне добриво для рослин. Тож краще збирати яєчні відходи й відвозити на дачу.

Зазвичай, готуючи яєчню на сніданок, господині викидають шкаралупу в сміттєве відро. А тим часом це дуже корисне добриво для рослин. Тож краще збирати яєчні відходи й відвозити на дачу.

В яєчній шкаралупі міститься чимало цінних мікроелементів укупі з кальцієм та магнієм. Тож на городі вона придасться для підгодовування. Найбільше подібного добрива потребують болгарські перці, помідори, баклажани, смородина, цибуля, буряк, шпинат.

Яєчна шкаралупа помічна на городі

Яєчна шкаралупа є гарним розпушувачем ґрунту. Вона знижує щільність землі, допомагаючи повітрю й волозі проникати в земляні пори.

Як приготувати засіб для підживлення

Насамперед подрібніть яєчну шкаралупу. Відходи від варених яєць не підходять – беріть тільки від сирих. Далі залийте отриманий порошок окропом, накрийте місткість кришкою і залиште на тиждень. Не забувайте щодня підіймати кришку й перемішувати суміш. Після цього додайте ще води, щоб її було втричі більше, аніж яєчної маси й можете поливати сумішшю розсаду.

Дрібно змелену яєчну шкаралупу сміливо можна змішувати з компостом. Так удасться наситити ґрунт корисними мінералами й нормалізувати рівень pH.

Яєчну шкаралупу підкладають у горщик із квітами

Коли займаєтеся пересадкою рослин, розімніть у руках шкаралупу з 2-3 яєць, покладіть на низ горщика, а потім засипте землею.

Якщо на ділянці досаждає своєю присутністю вовчок, то кращого засобу від шкідника годі й шукати. Змішайте порошок шкаралупи з олією та занурте в землю. Невдовзі побачите позитивний ефект.

Шкаралупою можна мульчувати простір під деревами. Просто розкладіть її під вишнями, черешнями, абрикосами, сливами й чекайте на підвищення врожайності.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.