В Ірпені з’явилася шевченківська Катерина, у Кропивницькому – Корифей Марко: українські історичні мурали

Попри російську агресію українці всіма силами намагаються довести своє прагнення вижити й зберегти національну ідентичність. Ось і ці величезні мурали покликані нагадати історичне минуле й вселити віру у світле майбуття.

Попри російську агресію українці всіма силами намагаються довести своє прагнення вижити й зберегти національну ідентичність. Ось і ці величезні мурали покликані нагадати історичне минуле й вселити віру у світле майбуття.

В Ірпені – шевченківська Катерина

В Ірпені з’явився величезний мурал – копія картини Тараса Шевченка “Катерина”. Це найбільше настінне зображення за відомим твором. Відкриття стінопису розміром 7,8х12 м відбулося в День Незалежності України. Адмінбудівля, на якій розміщено мурал, розташована на вулиці Шевченка.

Мурал в Ірпені

Це не перша робота групи, яку очолює художниця Катерина Ведмідь, в багатостраждальному Ірпені. Раніше було зроблено величезний Літературний мурал на паркані поблизу будівлі податкової інспекції, а на бібліотечній стіні зображено президентку Європарламенту Роберту Мецолу. На створення копії роботи Кобзаря було витрачено 20 днів. Працювати було доволі складно, оскільки через риштування неможливо осягнути весь об’єм. Спонсором проєкту стало Товариство «Відважних».

В Кропивницькому – Корифей Марко

Зображення засновника українського театру Марка Кропивницького з’явилося в обласному центрі на торці будівлі напроти мерії до 140-річчя створення професійного театру. Такий подарунок місту зробив внутрішній переселенець Олександр Брітцев.

Мурал у Кропивницькому

Художник народився у Донецьку, але у 2014 році змушений був перебратися на територію вільної України – в Харків. Та невдовзі війна дісталася й туди. Тож довелося переселятися вдруге вглиб країни. Стінопис з корифеєм Марком сягає розмірів 19х24 м. Митець створив його за 2 тижні. Брітцев зобразив Кропивницького на човні, що символізує душу людини, яка несе людське тіло.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".