Поширені слова-суржики з маленької української кухні: “друшлаг”, “тьорка” та інші. Як їх назвати правильно?

Суржик швидко виходить із чату, поступаючись місцем національним словам, що закарбовані в українських словниках. До уваги читачів – правильні назви слів "тьорка", "стакан", "дуршлаг" та "кофейник"

Останнім часом у мовленні українців спостерігається збільшення кількості слів із категорії суржику. Це не погано, а навіть навпаки — дуже добре. Бо люди, які раніше спілкувалися лише російською мовою — тепер намагаються повністю відійти від чужої мови і плинуть до своєї рідної — української. Звичайно — ідеальний варіант мовлення виходить не відразу — тому й з’являються у співучій мові суржики.

Ополоник а не половник
Ополоник а не половник

Ця публікація допоможе поповнити словниковий запас декількома правильними українськими словами зі звичайної української кухні, які часто зараз плутають и вимовляють зовсім по-іншому. Ось ці слова:

  • ополоник;
  • склянка;
  • кавник;
  • тертушка;
  • друшляк.

Зараз чимало українців називають таке кухонне приладдя зовсім неправильно — на суржику.

Склянка а не стакан
Склянка, а не стакан

Наприклад, український “ополоник” чомусь перетворюється на росіянізм “половник”, “склянку” називають “стаканом”, а “кавник” — “кофейником”. Якщо ж потрібно процідити відварені макарони чи зцідити воду ще з чогось – на кухні замість “друшляка” шукають “друшлаг”. І, нарешті, суто українська “тертушка” на суржиковій мові звучить як “тьорка”.

Друшляк, а не друшлаг
Друшляк, а не друшлаг

Такі помилки, звичайно, не є критичними і співбесідник обов’язково зрозуміє значення цих слів навіть при неправильній вимові. Але ж перед кожним сучасним українцем стоїть завдання говорити українською красиво і правильно. Тому слід брати ці слова до уваги і вимовляти їх згідно з тим звучанням, яке рекомендовано українським словником.

Тертушка, а не тьорка
Тертушка, а не тьорка

Якщо ви дійсно хочете вдосконалити свою розмовну українську мову — подивіться, які українські слова ніколи не зможуть вимовити іноземці, а також – що означає слово “жижки” українською мовою.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.