У вівторок, 19 грудня — йде 353 день року. До новорічних свят лишається 12 днів. Розповідаємо, хто святкує іменини і яке свято за новим церковним стилем відзначають християни православної церкви.
У вівторок, 19 грудня церква за новим стилем вшановує пам’ять декількох святих: Іллі Муромця Києво-Печерського, Григорія. За народним календарем відзначають день Іллі Муромця. За старим стилем цього дня святкували день святого Миколая, але с 1 вересня це свято перенесли на 6 грудня.
Святий Ілля Муромець був легендарним богатирем, про якого складено тисячі билин та балад. Зараз мощі святого зберігаються у Києво-Печерській Лаврі.
Ілля Муромець народився в XII столітті. Якщо вірити українським переказам, то цей богатир був з міста Муромль і за це отримав своє прізвище. Перші 33 роки свого життя Ілля був паралізований. Але потім сталось його знайомство із трьома віщими старцями, які були в образі калік-перехожих. Завдяки ним він якимось чином зцілився від своєї хвороби. За церковними переказами — цими старцями були Іісус Христос і його апостоли.
Коли Ілля одужав, він перетворивсь на бравого та сильного воїна, який незвичайну силу та міць. В народі його прозвали Чобітком — за те, що цей хлопець зміг відбитись від ворогів одним лише чоботом. В кожен свій бій Ілля Муромець йшов не заради отримання слави, а задля справедливості.
Наприкінці свого життя Ілля Муромець прийняв чернецтво в Києво-Печерській Лаврі. Історики вважають, що цей святий загинув під час нападу половців на Лавру. Але існує й інша версія — ченцем Ілля став після тяжкого поранення, отриманого під час атаки половців.
Помер Ілля Муромець приблизно в 1188 році. Йому було десь 45 років. Іменини в 19-й день грудня відзначають Ілля, Григорій, Тимофій, Микола.
За давніми традиціями 19 грудня не можна викидати з будинку сміття — вважається, що тоді вдача та щастя підуть з хати. В старому одязі теж краще не ходити — бо будете в скруті жити.
Молоді дівчата в цей день одягались ошатно, а якщо обновок було дуже багато — то протягом дня вони їх перевдягали. Талісман цього дня — камінь яшма. В Японії до нього ставились з особливою повагою. Вважалось, що яшма здатна загострити зір.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень