В четвер, 4 січня, християни української церкви відзначають Феоктистів день. Розповідаємо про традиції цього свята, прикмети і традиції дня, іменини і забобони, які існували у давні часи.
В четвер, 4 січня, світове суспільство святкує день абетки Брайля, а віряни православної української церкви вшановують пам’ять преподобного Феоктиста. Цей святий власноруч заснував на Сіцилії обитель і працював в ній ігуменом. Його монастир перетворивсь на обитель для багатьох монахів, які були змушені втекти від іконоборців, які їх переслідували. Помер Феоктист о 800 році.
Іменини 4 січня відзначають Архип, Денис, Артем, Остап, Зосим, Танасій, Панас, Олександр, Юхимія, Афанасій, Ростислав. Головний талісман людей, що народились в цю дату – камінь родоніт. В давнину вірили, що саме він ідеально підходить чутливим людям. А ще він здатний подарувати щире кохання і любов.
За давніми традиціями в 4-й день січня не можна переходити на іншу роботу. Під забороною — підслуховування і підглядання. Намагайтесь нікого не посвящати в свої плани і мрії.
На 4 січня у наших предків існувало декілька прикмет. Ось вони:
Згідно з народними повір’ями — на Феоктистів день треба загадувати бажання, яке обов’язково здійсниться. Також треба з іконою походити навколо будинку і промовити молитву. Тоді житло покинуть усі темні сили і негатив. Під час виконання цього обряду не розмовляйте з мешканцями оселі.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень