Благовіщення Пресвятої Богородиці – церковне свято, яке В 2024-му році його відзначають в іншу дату. "Одному Факту" вже відома точна інформація з цього приводу. Ділимося нею із нашими читачами.
Благовіщення Пресвятої Богородиці — свято із нерухомою датою. Після того, як українська православна церква перейшла на новоюліанський календар, ця дата зазнала певних змін. “Один Факт” розповідає, коли в цьому році святкують Благовіщення і які традиції та правила в свята існують взагалі.
Благовіщення однаково значуще і для християн, і для вірян католицької церкви. За давньою традицією його відзначають до Великодня.
До переходу на новий календарний стиль Благовіщення завжди відзначали 7 квітня. Зараз, коли УПЦ з 1 вересня 2023 року перейшла на новий стиль – дата святкування Благовіщення змінилася. Тепер його відзначають на 13 днів раніше: 25 березня.
Головна мета Благовіщення: нагадати християнам української православної церкви, що Син Божий Їісус Христос спустивсь на Землю, аби захистити і вберегти її мешканців від гріхів.
Свято Благовіщення присвячене земним подіям з життя Іісуса Христа та Діви Марії. Відзначати свято почали в III столітті нашої ери. Спочатку його називали інакше — Звіщенням, Привітанням Марії або Зачаття Христа. Благовіщення — церковна історія про благу звістку.
Згідно з однією з церковних легенд, саме цього дня до Діви Марії завітав архангел Гавріїл із важливим повідомленням. Він приніс звістку про те, що Марія — Благословенна між усіма жінками. З цього моменту почав реалізовуватися Божий задум, а саме — відкриття вірянам дороги до Бога і Царства Божого. До речі, на території України зберігається на фресці і мозаїці у Софії Київській. Вони датуються XI століттям.
На Благовіщення існує декілька прикмет, в які вірили наші предки:
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень