Рубрики: Їжа
25.05.2023 20:11

Просівати борошно чи ні, готуючи вареники, млинці або пиріг: робити треба так, щоб свекруха похвалила

Ціни у супермаркетах просто зашкалюють. Це ж стосується і кондитерських виробів. То доводиться хазяйкам пригадувати бабусину майстерність і робити домашню випічку самотужки. Постає питання – чи обов'язково при цьому просівати борошно?
Анна Цегельник

Домашні вироби з борошна оригінальні й смачні. Вареники, оладки, пиріжки, тортики – далеко не повний перелік смаколиків, якими радують родину вправні господині. Деякі особливо ретельно вивчають кулінарні рецепти, щоб потім приготувати оригінальну страву.

Частенько в рецептах радять просіювати борошно перед замішуванням тіста. Та жінки зазвичай ігнорують подібну настанову. Комусь ліньки, інші вважають це зайвою витратою часу.

Борошно для випічки слід обов’язково просіювати

Якщо спитати поради у професійних кондитерів, ті в один голос наголосять – процедуру ігнорувати не слід. В борошні можуть знаходитися сторонні предмети, а просіювання убезпечить від їхнього потрапляння в готову страву.

У залежалій масі здатні накопичуватися жучки чи інші комахи, тож залишити їх на ситі, а не в пиріжках дуже важливо. Та навіть якщо білий порошок чистий-чистісінький, від тривалого лежання він ущільнюється. Проходячи через сито крупинки стають пухкими й розсипчастими.

Тісто з просіяного борошна вийде набагато пухкішим

Якщо у приміщенні підвищена вологість, борошно вбиратиме в себе зайву мокроту. Просіюючи його перед випіканням, ви надаєте можливість сировині просушитися й розпушитися.

Просіяне борошно не призведе до появи грудочок у млинцях, а пиріжечки вийдуть пишними й смачними. Заразом просійте й розпушувач. Таким чином удасться розподілити його рівномірно по всьому тісту.

Паніруючи відбивні чи готуючи соус, можете використовувати борошно прямо з пакета, оминаючи процедуру просіювання. Але займаючись випічкою, не ігноруйте цей момент – вам же буде краще.

Поділитись