Рубрики: Їжа
21.11.2023 09:34

Один помаранчевий, а інший — жовтий: чому в курячих яйцях жовтки відрізняються за кольором і які корисніші

Дехто з людей вважає, що темний жовток в курячому яйці свідчить про його більшу користь. Чи так це насправді і від чого взагалі залежить колір курячого яєчка? Читайте про це в дописі.
Вікторія Бородіна

Темний жовток свідчить про те, що яйце — найбільш корисне. Такої думки дотримуються чимало людей, але насправді вона є міфом. Адже насправді колір яєчного жовтка ніяким чином не впливає ані на його смак, ані на корисні властивості. Кольорова гама жовтка в яйцях залежить від того корму, яким харчувалась несушка, а ще — наявності в ньому барвників.

Помаранчевий, жовтий або блідий жовток – все залежить від корму

Взагалі яскравий помаранчевий колір жовток яєць набуває під вливом каротиноїдів, які у великій кількості містяться у люцерні та кукурудзі. Якщо власники курей годують птицю світлою пшеницею — то й жовток в яєчках буде блідим.
До речі, птахофабрики давно помітили, що чимало споживачів надають перевагу яєчкам із яскравим кольором жовтка і добре на цьому заробляють. Вони не використовують безбарвних кормів та годують птицю кукурудзою, свіженькою люцерною, а іноді – додають до природних кормів синтетичні барвники. І все — заради того, аби жовток вийшов яскраво-помаранчевим.

Колір жовтка впливає на смак та якість яєць: правда чи міф?

Втім, визначати якість корму для курки по кольору жовтка теж не варто. Якщо домашня пташка несе яєчка з блідим жовтком — це зовсім не значить, що її годували неякісними кормами. Просто в раціоні переважали зернові культури і було замало свіжої люцерни з кукурудзою. Наприклад взимку жовтки можуть бліднішати через відсутність свіжого зелененького прикорму. До того ж, помаранчевий жовток – зовсім не показник того, що курка харчувалась природними кормами. Цілком можливо, що в її раціон додавали синтетичні добавки.
До речі, колір шкарлупи в яйцях теж ніяким чином не впливає на їх якість. Колір шкарлупи залежить лише від окрасу пір’ячка самої курки. Детальніше про це читайте в цій публікації.

Поділитись