Цьогоріч графік відзначання Різдва здвинувся на 25 грудня. А Святвечір будемо зустрічати 24-го. Наші прабабусі цього дня виставляли на стіл 12 пісних страв. Дізнаймося, які саме.
Звісно, меню на Святвечір у різних місцинах відрізнялося. Та були певні традиції, яких хазяйки суворо дотримувалися. Отже, оглянемо все меню.
Зазвичай цю страву готують із пшениці та перетертого маку, додаючи мед, горіхи та родзинки. Іноді замість пшениці використовують пшоно чи рис. З солодощів – цукати, халву, сухофрукти.
Тісто замішували на воді з додаванням олії. Начинка бувала різноманітна – картопляне чи горохове пюре, тушкована капуста, гречка. До них можна додати смажені гриби. М’який сир чи консервовані вишні – теж непоганий варіант.
З першої страви, дочекавшись на небі появи першої зірки, наші пращури починали трапезу. Борщ був пісний, іноді з додаванням грибів та вушок – це ті самі галушки.
Страву готували без м’яса. У капустяне листя загортали рис із морквою та цибулею та грибами. Звісно, все це заправлялося томатом.
Як готувати цю страву, знають усі. От тільки замість вершків чи масла краще додати гриби, підсмажені на олії.
Знову ж таки пісна страва має бути з морквою, цибулею, помідорами та грибами. Тушкується капуста на олії.
Це щось на кшталт зраз, зготовлених із вареного горохового пюре. Додається цибулина, морква, манна крупа, формуються руками січеники, обкочуються у панірувальних сухарях та підсмажуються.
Буряк натирається на тертушці, додається часник, олія, лимонний сік та подрібнені волоські горіхи.
Зазвичай брали річкову рибу. З неї варили юшку, смажили, запікали або робили заливне.
У плодів вирізали серединку, заливали мед та запікали у печі. Можна додати до страви сухофрукти чи горішки.
Звісно, у ті далекі часи господині випікали хліб самотужки, а не купували в магазині. Та часи змінюються, і цим нині практично ніхто не займається.
Хазяйки відварювали сушені яблука та груші. Вже холодний напій проціджували й лише потім змішували з медом.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень