Ковбаси багато не буває. Тому беремо м'яса й сала доволі, додаємо спеції та закатуємо це все у півлітрові слоїки. За потреби відриваємо баночку й насолоджуємося ковбасним смаком.
Вам знадобиться:
Промийте лопатку та грудинку. Промокніть паперовим рушником. Зніміть шкіру з грудинки ножем. Розріжте на шматочки, які зможе взяти ваша м’ясорубка. Якщо бекон не нарізаний, теж зробіть шматочки. Всі три види м’яса пропустіть крізь м’ясорубку.
У невеликій мисочці змішайте лаврове листя та горошини духмяного перцю. Залийте склянкою окропу і залиште холонути. М’ясо перекладіть до великої миски. Всипте мелені коріандр, майоран, фенхель, часниковий порошок, чорний перець. Посоліть.
Лаврушку й горошини перцю витягніть з води. А в неї додайте желатин. Ретельно перемішайте. Залийте желатинову воду в фарш і перемішайте руками до однорідності. Тільки тепер додайте цукор і ще раз вимісіть.
У чисто вимиті та висушені 0,5 л баночки розкладіть фарш. Притискуйте в процесі руками, щоб не залишилося порожнин. Протріть серветкою краї слоїків, щоб на них не залишилося залишків фаршу. Щільно закрутіть нові чисті кришки. На дно каструлі простеліть шматок тканини й виставте наші баночки туди. Залийте водою не до самого верху – десь на 2,5 пальці до кришки має залишитися вільне місце.
Влийте оцет у каструлю – це позбавить від утворення вапняного нальоту на склі. Накрийте каструлю кришкою. Доведіть до кипіння й стерилізуйте 90 хвилин. Після цього плиту вимкніть, а банки з каструлі не витягайте – нехай залишаються у воді ще 24 години.
За добу долийте воду, що википіла. Знову закип’ятіть та стерилізуйте ще 60 хвилин. Залиште ще на 24 години. І ще раз так само простерилізуйте протягом години. У процесі тиндалізації буде вбито всі можливі бактерії.
Зберігати ковбасу в банках можна протягом 4 місяців. Тільки тримайте у прохолодному місці. За потреби відкрийте банку, пройдіться ножем вздовж скла, щоб відділити масу. Переверніть слоїк і висипте вміст на тарілку.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень