Голуби – звісно, птахи миру й за ними приємно споглядати. Та коли пернаті окуповують балкон і постійно псують його власними екскрементами, стає вже не до веселощів. Як відлякати птахів від помешкання, на не нанісши при цьому шкоди пернатому царству?
Небажано дозволяти голубам вити гніздо просто на балконі. Любити природу потрібно, але птахи можуть бути переносниками різних інфекцій. То краще не принаджувати їх так близько до своєї оселі.
Що слід робити, аби голуби не сідали на балкон і не бруднили його продуктами власної життєдіяльності? У цій борні з літунами допоможуть кілька важливих настанов.
Голуби, як і більшість представників фауни, не терплять подібних високих звуків, які людське вухо взагалі не може вловити. Пернаті ж чудово чують ультразвук, і він їм страшенно не подобається. Тож якщо постійно від вашого балкона будуть відходити такі акустичні коливання, вони не поселяться на ньому.
Навпаки відлетять якнайдалі та будуть триматися від вашої квартири на чималій відстані. Тож якщо птахи й справді дістали, застосуйте акустику.
Окрім занадто високих звуків птахи реагують ще й на запахи. Зокрема, вони не переносять червоного й чорного перцю, гвоздики, кориці, шафрану, каррі. Гострі запахи цих приправ змусять голубів відлетіти.
От тільки підсипати спеції доведеться регулярно, оскільки вони можуть вивітритися, і голубина братія знову повернеться у повному складі, щоб псувати вам нерви.
Рідину голуби не виносять. У цьому вони солідарні з муркотиками. Тому якщо птахи будуть надто сильно докучати, спробуйте побризкати на них холодною водою. Ні в якому разі не беріть теплу воду, тим паче окріп, щоб не нашкодити птаству.
Зважте, якщо на балконі будете тримати якусь їжу, голуби частенько навідуватимуться, щоб поласувати, тож найперше приберіть всі продукти, що можуть зацікавити пернатих.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень