Шоколад обожнює переважна більшість населення. Та іноді, розгорнувши плитку й побачивши білий наліт, солодощі безжально викидають. Розберімося, чи варто робити подібне.
Шоколад – це солодощі, що мають доволі тривалий термін зберігання. Натрапити на прострочений продукт у супермаркеті складно. Адже чорний шоколад зазвичай здатен зберігатися до 2 років, а молочний – не менше 6 місяців або й цілий рік.
Звісно, тривалість гарного вигляду плитки залежить від якості інгредієнтів, взятих для приготування. У якісних шоколадках використовують велику кількість какао-масла. Ті, що призначаються для масового вжитку, містять ще й цукор та олію. Чим цих добавок більше, тим меншою буде придатність шоколаду до вживання.
Саме завдяки какао-маслу шоколад так довго не псується. Якщо розгорнули фольгу й побачили біло-сіруватий наліт чи пил, не лякайтеся і не викидайте продукт. У разі відсутності сторонніх запахів та цвілі, такі цукерки можна сміливо вживати.
Наліт утворюється через вміст у продукті цукру та жиру. Цукровий пилок є наслідком перебування плитки у вологих умовах, наприклад, у холодильнику. Жировий наліт з’являється через постійні коливання температури в приміщенні, де зберігався солодкий продукт.
Не треба вважати його цвіллю. Зовнішній вигляд плитки він, звісно, псує, але на смакові властивості шоколаду не впливає жодним чином. А щоб подібного нальоту на шоколадці не утворилося, її слід правильно зберігати.
Кондитери твердять, що в холодильнику цей продукт краще не тримати. Зайва волога прискорить появу білого прошарку. Краще робити це в шухляді, упакувавши плитку в герметичний контейнер чи металеву коробку з кришкою. Підійде також звичайний поліетиленовий пакет.
Якщо помітили білий наліт на плитці, але вона пахне шоколадом без стороннього запаху та присмаку, можете частуватися досхочу.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень