Замочування насіння помідорів перед висіванням – обов'язкова процедура, яка пришвидшує процес їх проростання. "Один Факт" зібрав для вас найкращі варіанти розчинів для проведення такої процедури.
Насіння помідорів перед висіванням на розсаду замочують задля того, щоб процес проростання пройшов швидше. До того ж він підвищує імунітет молодої рослини до різноманітних хвороб у найближчому майбутньому.
Існує декілька дієвих та перевірених засобів, щоб проростити зернятка томатів перед посівом. “Один Факт” наводить їх нижче.
Марганцівка — дієвий знезаражуючий засіб, який використовують для обробки насіння томатів перед посівом.
Візьміть 1 мг марганцівки та розчиніть її у 100 мл чистої води. Потім покладіть насіння помідорів в марлеву тканину і добре згорніть. Опустіть саморобний мішечок із зернятками в розчин марганцівки на 30-40 хвилин.
Після такого замочування добре промийте насіннєвий матеріал в чистій воді і просушіть.
Розчиніть одну 1 ч.л. меду в склянці теплої води. Далі — покладіть в цей розчин насіння томатів і залиште там на одну добу. Перед висіванням ретельно промийте зернятка і добре просушіть.
Щоб насіння томатів добре проростали – необхідно замочити їх в соку алое вера. Саме ця рослина відома своїми протизапальними та антибактеріальними властивостями. Вони вважаються самими корисними для багатьох культурних рослин.
Приготувати розчин із соку алое вера — візьміть 10 частин води і змішайте її із однією частиною соку алое вера. Замочіть в ньому насіння помідорів на декілька годин. Промийте насіння у воді і просушіть.
Ретельно промийте картопляні коренеплоди. Покладіть у морозилку на 24 години. Потім — дістаньте картоплю і дайте їй час для того, щоб вона відстоялася в умовах кімнатної температури.
Вичавте із картоплі сік. Залийте ним насіння. Залиште в ньому насіння на 6-8 годин. Потім — промийте, просушіть і можете сіяти.
Залийте сушені грибочки окропом. Залиште грибочки там, допоки вода не охолоне. Рідину злийте і покладіть в цей розчин насіння помідорів на 6 годин.
Розчин Фітоспорину прийде на допомогу, у боротьбі з грибком та бактеріями. Частіше за все для приготування цього розчину використовують фунгіцид Фітоспорин-М.
У складі зольного розчину міститься велика кількість корисних мікроелементів, які пришвидшують розвиток рослин і прискорюють розвиток рослини. А ще — зменшує термін проростання насіння томатів.
Розчин із попелу приготуйте наступним чином. Візьміть 1 літр води та додайте 2 столових ложки деревного попелу. Добре перемішайте усі складові.
Настоюйте розчин протягом доби. Далі — замочіть насіння на 45 хвилин. Тоді воно отримає із зольного розчину усі корисні компоненти і речовини.
Щоб приготувати розчин із перекису водню для замочування насіння томатів — змішайте одну столову ложку перекису водню і 0.5 літрів чистої води. Ретельно змішайте усі інгредієнти і відразу використовуйте цей розчин.
Перекис водню як аптечний засіб добре дезінфікує насіння. Воно захищає насіння від хвороб.
Бурштинова кислота — ще один аптечний засіб, завдяки якому можна гарно стимулювати зростання розсади помідорів. Розчин з неї покращить імунну систему рослин, а ще — буде запобігати хворобам розсади, які можуть загубити увесь врожай.
Щоб приготувати найкращий розчин для замочування – розчиніть 1 грам бурштинової кислоти в 1 літрі теплої води. Ретельно перемішайте усі інгредієнти і замочіть в цьому розчині насіння томатів.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень